Brak internetu w drugiej karcie sieciowej

Witam!

Mam taki problem. Mam dwie karty sieciowe, jedną w slocie pci (Karta PCI D-Link DFE-528TX), a druga zintegrowana z płytą główną (Karta PCI Fast Ethernet oparta na SiS 900). Mam internet z sieci kablowej, adres ip globalny. I cały czas miałem kabel z internetem podłączony do tej karty w slocie pci, a tej drugiej zintegrowanej nie uzywalem. Teraz potrzebuje wolny slot pci, ale jak przekładam kabel do tej karty zintegrowanej to internetu nie ma. Słyszałem że to trzeba zmienić adres MAC czy coś takiego. Nie znam się na tym, dlatego proszę was o pomoc.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic408446.html

Próbowałem zmienić adres MAC tym programem “SMAC”. Niby zmieniło, ale internetu nadal nie ma.

hevet ma rację… sieciowkę masz ustawioną na stałe (adres MAC), możesz ustawić dla integry taki sam adres ale możliwości takiego ruchu są ograniczone…

P.S.

Zmiana adresu MAC

P.S.2

wklej P.S. w google

Pozdrawiam

adres MAC zmieniasz we właściwościach karty sieciowej, piszesz bez “dwukropków”, jakkolwiek to brzmi, powodzenia :slight_smile:

Jeśli ta kablówka to UPC, Multimedia lub Vectra /a pewnie i wiele innych działa podobnie/ to podepnij kabel do nowej karty, odłącz na kilka chwil zasilanie od modemu /wyciągnij po prostu wtyczkę z prądu :slight_smile: / i podłącz z powrotem ciesząc się internetem na nowej karcie i wolnym slotem PCI.