Brak internetu w linux ubuntu 14.04

Witam niedawno zainstalowałem linuxa ubuntu 14.04 mam wielki problem ponieważ nie mogę połączyć się z internetem używam modemu usb huawei e355 więc nie owijajmy w bawełnę próbowałem:

1.komend z jakiegoś forum których mój linux nie rozpoznał

  1. Instalacji sterowników przez konsole do modemów (pod koniec instalacji pisze że nie zainstalowało ndis sterów i prosze mnie nie odsyłac do rozwiązania na askubuntu bo mi to nie pomogło)

3.pppconfig

  1. Instalacja ndiswrapper (nawet nwm czy sie powiodła ale raczej tak:D)

Nic wymienione wyżej nie zadziałało proszę o pomoc!:slight_smile:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/modemmanager/+bug/1309054

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=53&t=148990

Drugi link to już sprawdzałem i nie pomógł a ten 1 mówi że mam pobrać jakiś modem manager?

jeśli szukasz pomocy to musisz podawać konkrety zamiast wyjeżdżać z tekstem “zrobiłem już chyba wszystko i nadal nie działa”

Ide testować twój link znaczy polecenia z niego i jeszcze jedno jaka kkmenda do wyświetlenia wersji jądra itp

ano wlasnie… uname -a, podłącz modem, wpisz w konsoli lsusb i podaj wynik

Wynik uname -a linux ubuntu 3.13.0-24-generic #46-ubuntu SMP Thu Apr 10 19:11:08 UTC 2014 x86_64 x86_64 GNU/Linux

po napisaniu lsusb

Bus 001 Device 008: ID 12d1:1c1e Huawei Technologies Co., Ltd.

Bus 001 Device 004: ID 054c:01bd Sony Corp. MRW62E Multi-Card Reader/Writer

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 003 Device 003: ID 0b38:0003 Gear Head Keyboard

Bus 003 Device 002: ID 1ea7:0011

Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Zna ktos rozwiązanie problemu?

no to jest dobrze bo to oznacza że twoje jądro rozpoznaje urządzenie, teraz jedziesz tak jak w opisie:

1.) Get root access via command

  sudo su -

2.) Append the following two lines to file /etc/network/interfaces

auto wwan0
iface wwan0 inet dhcp

3.) Disable all Internet connections via network-manager
    (i.e. disable or remove WLAN connections to the Internet)
     The network-manager should not start any Internet connections after reboot.

4.) Restart networking with the following commands or reboot
    (for details see https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ifupdown/+bug/1301015 )

ifdown --exclude=lo -a && ifup --exclude=lo -a

5.) Show status: IP address is shown in second line with the following command

  ifconfig wwan0

6.) Check internet connection

ping www.ubuntu.com

z tym że domyślnie z ubuntu nie ma chyba dostępu do konta root więc musisz sobie wpisać ‘sudo passwd root’ i nadać nowe hasło roota

potem wpisujsz ‘su’ enter i podajesz nowe hasło

w punkcie 2 i 5 zamiast ‘wwan0’ wpisujesz ‘wlan0’

w pukncie 3  masz napisane zeby usunac wszystkie połączenia sieciowe z managera

w pukncie 4 po prostu zrob restart kompa.

 

w punkcie 2 musisz dopisac dwie linijki do podanego pliku, musisz uzyc vi, nano, mcedit albo vim, nie wiem co masz zainstalowane, vi na pewno ale jest trudne w obsłudze jeśli nie miałeś do czynienia z linuxem.

Nie udało się niby zniknoł internet manager lecz wbijam na firefox i nadal brak połączenia zrobiłem dokładnie jak mówiłeś

edit miałem problem z getedit jakoś tak w edycji pliku bo trzeba było kopie zrobić tylko nwm jak więc użyłem libreoffice i tam zmieniłem to różnica??

Edit gdy weszłem w ustawieniach na network connections to pisało że aplikacja nie jest zgodna z systemem

Dodam że przy uruchamianiu pisze mi

configuring connection długo musze czekać potem pisze wait 60 sekund more to network jakoś tak i potem starting sytem witchout network i tyle i normalnie sie uruchamia

nie sądzę żeby edycja za pomocą libreoffice była dobrym pomysłem. użytkownik nie ma prawa do zapisu dlatego musiałeś zapisać kopię. te pliki musisz edytować i zapisywać z konta root. da sie na pewno uruchomić e355 ale jak nie masz doswiadczenia z linuxem to bedzie ciezko…

Obecnje wygląda to mi tak że te interfaces plik ma dalej te 2 linijki dopisane ale masz rację lecz mam kopie… ale w innym formacie czy mogłbyś mi podać jaki oryginalny przed zmianą miał format plik interfaces?? A i dodam że linuksa instalowałem przez wubi…pewnie to może być problemem i kolejna sprawa jak mi pisze to backup żeby zrobić to jak mam zrobić skopiować oryginał i wkleić w ten sam folder???

Jako root piszesz w katalogu z plikiem ‘cp nazwapliku nazwapliku.kopia’

Ok spróbuje ale 1 pytanie w konsoli po su mam jak będę robił kopie to mam wpisać

Cd etc/network czy wpisać etc/network/interfaces i dopiero wtedy pisac to cp interfaces interfaces.kopia?

Edit potwierdzam co napisałeś libre nie ma uprawnien roota w windowsie by to zadziałało pewnie ale nie tu sam mam na tablecie roota

Zrobiłem teraz wszystko poprawnie 7 pisze booting system witch full internet connection ale neta nie ma bo wmkroku 5 ifconfig wlan0 pisze mi device not found

Już działa coś z jakiegoś forum zrobiłem temat do zamknięcia

sudo su -

cp -v /etc/network/interfaces /katalog/docelowy

Już wiem jak zrobić zawsze po uruchomieniu mam wpisać ten kod sudo dhclient wwan0 i wtedy działa pięknie a teraz moje małe stwierdzenie skoro droboczek kazał podmienić zamiast wwan0 na wlan0 a wkodzie co wyżej dałem zadziałało wwan0 to zmiana wlan0 nic nie zmieniła…więc czy gdybym zmienił z wlan0 co zmieniłem w pliku interfaces na wwan0 to by automatycznie działało prawda? Chyba że się myle…

niestety dr.boczek nie wie jak sie nazywają twoje interfejsy sieciowe, ja mam enp3s0 dla kabla i wls1 dla wifi ale ja ubuntu nie mam, natomiast jakiś czas temu miałem i tam był miałem eth0 i wlan0.

Ok skoro u mnie działa wwan0 to opracowałem skrypt

sudo su -

cd /etc/network

cp interfaces interfaces.kopiakopia

gedit interfaces

W 2 dopisanych linijkach z wlan0 zmienie na wwan0

i powinno działać ale przetestuje po południu bo zajęty jestem

skrypt nie jest potrzebny, musi działać po starcie systemu automatycznie, nie musisz za każym razem powtarzać tych czynności, jak zmienisz w interfaces to powinno tak zostać i łączyć się automatycznie

oto mi chodzi to co napisałem wyżej bo wtedy poprawie plik interfaces i dzięki temu bedzie działać automatycznie

tak bo zmienie interfaces bo wlan0 nie działa to wwan0 ręcznie działa a jak zmienie w pliku to bedzoe działać

Koniec tematu można zamknąc internet po zmianie wwan0 w pliku pisze you are oflline ale gdy wejde na przegladarke i wbije na jakąś stronę to wszystko działa więc dzięki za pomoc dr.boczek gdyby nie ty bym o tych skryotach nie wiedział:)

ifconfig -a

Żeby podjerzeć jak nazywają się intefejsy sieciowe dostępne w systemie.