Brak internetu w niektórych sieciach Wifi

Witam jakiś czas temu mój tato zaktualizował swojego laptopa z win 7 do 10 i teraz zaczęły się problemy z wifi a mianowicie nie działa na tym komputerze sieć w domu (router neostrady) a na niektórych internet działa. Nie wiem co zrobić próbowałem jakiś magicznych rozwiązań z tych stron microsoftu ale tam nic nie ma (wyłączałem oszczędzanie energii karty sieciowej itp).

Czy ktoś miał podobne problemy i może znalazł jakieś rozwiązanie? Telefony, macbook, imac, tablety, dekodery i tv się łączą bez problemu i wszystko działa tylko ten jeden windows… Niestety minął już czas kiedy można wrócić do starej wersji.

Moja karta sieciowa po każdym formatowaniu i instalacji nowego systemu Windows 10 po prostu nie działa. Problem znika po zainstalowaniu sterowników do niej. Spróbuj zainstalować oprogramowanie od routera Neostrady. Powinieneś mieć gdzieś płytę, ewentualnie poszukaj na innym urządzeniu w sieci informacji na temat oprogramowania dla tego właśnie routera.

O ile dobrze kojarzę, to powrót do poprzedniej wersji systemu zawsze jest możliwy i nie jest zależny od czasu(?). Co prawda nie na co dzień przeprowadza się aktualizację systemu - np. z Windows 7 do Windows 10 - jednak wydaje mi się, że lokalizacji Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Odzyskiwanie powinieneś mieć możliwość powrotu do poprzedniej wersji.

Jeśli czyściłeś systemowy dysk to możliwość ta oczywiście przepada (nawet zwykłą funkcją Oczyszczanie dysku dostępną w systemie Windows).

Zawsze możesz wrócić do Win7 ale pod warunkiem, że na dysku systemowym, masz pliki Win7 które umożliwią późniejszy powrót do Win7 z dziesiątki. Mam Win10 od lipca i do tej pory widze opcje, gdzie mogę wrócić do Win7 więc jest to chyba jeszcze możliwe. Jeszcze, bo nie wiem, nie sprawdzałem, nie wracałem tą opcją do Win7 gdyż nie było potrzeby. 

Do poprzedniej wersji można wrócić tylko przez jakiś czas (do wersji poniżej 10), ta opcja powrotu do poprzedniej wersji jest tylko do poprzedniej kompilacji 10 (wyrzucenie najnowszej aktualizacji). Niestety nie mamy tam dysku startowego windows 7 bo jest nowy dysk ssd bo stary nie wytrzymał :slight_smile: sterowniki są najnowsze próbowałem usuwać je itp.