Brak internetu w sieci LAN

Witam!

W domu mam dwa komputery w sieci LAN : laptopa i komputer stacjonarny(router). Na obu urzadzeniach zainstalowany Windows XP. Na komputerze jest internet ale na laptopie juz nie. Sprawdzalem na laptopie to cmd i ping ip.routera i wyskakuje ze Host jest nieosiagalny ale wyslano i odebrano cztery pakiety. Pytanie: jak naprawic internet w laptopie?

PS. Kompletnie nie znam sie na sieci LAN , do tej pory wszystko dzialalo poprawnie.

Może po prostu masz nie ustawione prawidłowo adresy IP i komputery nie mogą się ze sobą komunikować, a sieć chodzi czy nie? Udostępniłeś połączenie internetowa notebook’owi? Jaki masz ten router, może masz nie uprawniony MAC adres karty z notebooka u twojego dostawcy internetu i on Cię zablokował. Napisz jaki masz router i czy chodzi sieć, postaram się ci pomóc.

Pozdrawiam :wink:

Gdy podlacze kabel do laptopa znika ta ikonka z monitorkami przekreslona czerwonym krzyzykiem, tylko i tak zadna strona nie dziala. Z tym roueterem to bedzie problem bo to nie jest moj komputer. Spytac sie tez nie bede mial jak. Czy da sie to sprawdzic gdzies w systemie??

Morif nie da się tego sprawdzić, ponieważ jeżeli komputer nie jest uprawniony (a dokładniej nie jest uprawniona jego karta sieciowa) na routerze, to zmienić to można jedynie w jego ustawieniach, ale żeby to zrobić trzeba mieć najpierw do niego dostęp, albo poprosić osobę go obsługującą aby uprawniła Ci kolejny komputer do korzystania z internetu.

Jeśli chodzi o “znikającą ikonkę”: jest to zupełnie normalne, a jeśli chcesz by ikonka była nadal w zasobniku to zrób tak:

  1. Panel sterowania ==> Połączenia sieciowe

  2. Wybierasz odpowiednie połączenie i klikasz na niego prawym klawiszem myszki ==> Właściwości

  3. Teraz na dole okna wystarczy zaznaczyć “Pokaż ikonę w obszarze powiadomień podczas połączenia”.

Gotowe, od tej pory po podłączeniu kabla krzyżyk znika i są 2 monitorki :wink: Czyli sieć nie Ci jednak nie działa, tak? Nie możesz się komunikować między dwoma komputerami, czy możesz? Jak nie to pomogę Ci to konfigurować.

Z tym internetem najlepiej zrobisz jak skontaktujesz się z providerem (dostawcą internetu) i powiesz mu o sprawie.

Pozdrawiam :slight_smile:

Skontaktowanie sie z providerem nie jest takie proste poniewaz przebywam za granica. Poprostu chce naprawic internet dla rodziny u ktorej mieszkam. A czy moge komunikowac sie miedzy dwoma komputerami to nie wiem. Tak jak pisalem: w cmd gdy wpisywalem adres routera pojawialo sie ze odebrano i wyslano cztery pakiety i nic poza tym. Zakladajac ze to w ogole byl ip routera, bo wpisalem tam IP komputera stacjonarnego bo to chyba bedzie adres IP tego calego routera. Jak juz pisalem jestem kompletnie zielony jezeli chodzi o te sprawy.

A wcześniej chodziło wszystko tak jak należy? Pytam, bo jeśli tak to można jeszcze szukać przyczyny w systemie, ale jeśli nigdy na notebooku nie było internetu, to będzie tak jak ja mówiłem, nie uprawniony MAC adres karty na routerze i to przyczyna problemu. Wówczas ci niestety nie mam jak pomóc.

Pozdrawiam

Wszystko dzialalo dobrze i nagle pewnego dnia po uruchomieniu przestalo dzialac. A co ze sposobem opisanym tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=22&t=242319 przez dekaneta. Tylko boje sie zeby jeszcze bardziej nie uszkodzic tego wszystkiego.

też mi sie tak zdarzyło 2 razy mam laptop podłączony do routera wcześniej było ok a teraz są problemy

Spróbuj na laptopie wpisać ręczną konfigurację IP - wchodzisz w połączenia sieciowe - protokół internetowy TCP/IP - użyj następującego adresu IP i wpisujesz jaki. Albo spróbuj: odinstalować sterowniki do karty sieciowej, wyłączyć k. sieciową, włączyć ją spowrotem i na nowo stery. Jednak IMO opcja o której mówili moi koledzy wyżej jest bardziej prawdopodobna: masz nieuprawniony MAC, albo sieć nie chce widzieć tego routera. Najlepiej jak poczekasz na providera, bo może to być też ich wina, ja sam mam sieć LAN i w ub. roku próbowałem wszystkiego jeśli chodzi o naprawę, a jakieś urządzenie od mojego providera było uszkodzone.

Jeśli chcesz naprawić neta dla rodziny u której mieszkasz to może powiedz temu providerowi co dostarcza tej rodzinie neta?