Brak internetu win xp i win7

Witam,

Używałem windows 7 i w pewnym momencie przestał mi działać internet tzn strony się nie wczytują, GG się nie łączy natomiast ping idzie po kilka pakietów i przerwa znowu kilka pakietów i przerwa. Przeinstalowałem system na windows XP, ale nadal problem jest identyczny mimo formatu dysku C i innego systemu

Problem wystąpił na laptopie ASUS K52JE, łącze się z siecią bezprzewodowo (acces point)

Bardzo proszę o szybką pomoc

Jeśli reinstalacja systemu nie pomogła, dosyć prawdopodobny jest po prostu problem z siecią. Jesteś pewien, że Internet w Twojej okolicy nie nawala aktualnie?

Używam również drugiego laptopa, który łączy się z internetem tak samo jak ten w którym wystąpił problem i na nim wszystko jest OK.

Czy możliwe jest uszkodzenie karty wifi bądź działanie jakiegoś wirusa?

Możliwe. Mogła na przykład wypaść antenka. Sprawdź czy złapie zasięg w pobliżu rutera (do metra najlepiej). Jak w ogóle objawia się brak internetu? Brak połączenia/zasięgu/nie wykrywa sieci? Mam na myśli to, co pokazuje system w połączeniach sieciowych.

To może być uszkodzona karta sieciowa wifi, ja miałem podobne problemy…

A patrzyłeś w menedżerze urządzeń czy z Twoja kartą sieciową nie ma żadnych problemów? Jak nie to tak jak wyżej pisali, podejdź bliżej router i sprawdź czy nie będzie lepiej.