Brak internetu

witam,

po zkaupie routera liksys wag 200 i zainstalowaniu swieca mi sie 4 lampki nie swieci lamka internet ip i dns wpisane a gdy probuje otworzyc 192.168.1.1 i wpsuje nazwe uzytkownika i haslo pisze ze brak autoryzacji a chwile wczesniej wszystko chodzilo . co mam zrobic zeby wszystko bylo ok

z gory dziekuje za pomoc

jaki masz internet??Podaj trochę więcej szczegółów :slight_smile:

internet mam z multimedi polska

Na początek spróbuj zrestartować router - wyłącz i włącz go do prądu.

Potem napisz czy przydzielił Ci router IP z DHCP.

a gdzie sprawdzic czy pzrydzielil IP z DHCP

Jeżeli masz internet z multimedii to pamiętaj o zrestartowaniu również modemu kablowego poprzez jego wyłączenie.

Prawidłowa kolejność postępowania przy przełączeniu na router to

Wyłącz modem i router z prądu

Włącz modem i poczekaj aż się zaloguje. Włącze router i odczekaj chwilę. Sprawdź czy router przyznał Ci IP

nie probowalam wylaczac i wlaczac z pradu tylko resetowac w opcjach zamiast przydzielaj ip z autoamtu mam wpsiane

IP192.168.1.100

pozniej 255… itd

poznein 192.168.1.100

a dlaczego nie moge sie dostac to tych ustawienl inksys po wpisaniu w pzregladarke 192.168.1.1 po wpisaniu nowego uzytkownika i nowego hasal nie da rady i po wpsianiu hasla starego z multimedii rowniez

Ogólna zasada konfiguracji pierwotnej routera polega na tym aby pierwsze uruchomienie odbyło się na tzw automatach czyli DHCP.

W Twoim przypadku proponowałbym takie postępowanie.

  1. Zresetuj ustawienia routera poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku reset (patrz instrukcja).

  2. Na komputerze ustaw automatyczne przydzielanie IP i DNS.

  3. Wyłącz router i modem z napięcia.

  4. Podłącz wszystkie przewody sieciowe - czyli przewód sieciowy z modemu do routera (port WAN), Przewód sieciowy z portu 1 na routerze do sieciówki w komputerze.

  5. Włącz modem. Po zalogowaniu się modemu włącz router

Na komputerze powinnaś uzyskać połączenie. Sprawdź jaki jest adres bramki i to jest adres Twojego routera. Możesz się do niego zalogować i ustawić parametry lub skorzystać z aplikacji którą dostałaś z routerem.