Brak internetu

Witam. Dzisiaj został u mnie założony internet z UPC. 2 kompy chodzą normalnie. A na moim nie ma internetu. Znaczy różnie raz jest przez chwile potem znowu odcina i przez kilkadziesiat minut nie ma. Potem minute jest i nie ma. Komputer pokazuje ze jest podłaczony do internetu. Jedyna rzecza ktora odryklem to ze jak wyswietle stan to jest przy IPv4 internet a przy IPv6 brak dostepu do internetu nie wiem czy to ma znaczenie czy nie. Dostawca mowil ze wszystko jest ok i powinien normalnie sie polaczyc i ze to musi byc cos u mnie w komputerze jakis firewall albo cos szukalem troche lecz nie bardzo sie znam wiec nic nie odkrylem. Moze ktos wie jak pomoc? Reinstal windowsa? Dodam ze jakis tydzien temu mialem internet w innym mieszkaniu od malego dostawcy osiedlowego i internet normalnie dzialal w 100%. Internet jest podlaczony bezprzewodowo przez router. Najsmieszniejsze jest to ze sciaganie przez torrenty(Azereus Vuze) caly czas dziala. Ale gg skype przegladarka jzu nie . Ani google chrome ani nowo zainstalowany mozila firefox

Jakiej firmy router? Jesteś pewny że to nie wina kompa? poszukaj tematów jak wyłączyć firewalla, sporo tego w sieci. Albo masz źle skonfigurowane połączenia sieciowe.

firewalla wylaczalem i nic nie dawalo. router firmy thompson. To jest zapewne wina kompa( a dokladniej laptopa) ale tylko co z tego. Jak to naprawic ?

Może znajdź nowy sterownik karty sieciowej i zainstaluj może to pomoże …

A czy ten Thompson to czasami nie modem?

nie to jest router. ale to chodzi o to ze 2 inne lapki normalnie odbieraja tego neta w domu i u nich wszystko jest ok. a u mnie tylko nie dziala. sterownik probowalem nic nie pomoglo

Czy sieć jest jakoś zabezpieczona? WEP, WPA, WPA-psk ? Czy to ten sam router który był używany wcześniej czy nowy? Jeśli jest nowy a sieć jest zabezpieczona to jest możliwość że twoja sieciówka nie obsługuje prawidłowo zabepieczenia sieci. W takim przypadku zmień hasło i standard w jakim jest zabezpieczona twoja sieć. Starsze sieciówki z tego co zauważyłem nie zawsze chcą obsługiwać długie i skomplikowane hasła i to może być przyczyną albo masz po prostu za słaby sygnał

Router jest nowy. Zabezpieczenie jest WPA-2 PSK. Probowalem zmieniac na inne mozliwe to nic nie dawalo.

Dodane 08.11.2011 (Wt) 23:19

troche smieszne, ale jak podlaczylem go na kabel to dziala i potem jak odlaczylem od kabla to juz dziala normalnie. nie wiem czy znalazl go lepiej czy co… wydaje mi sie tez ze do routera powinna byc plytka zeby skonfigurowac z kompem mam racje? bo do niego nie bylo

Dodane 09.11.2011 (Śr) 17:14

jednak okazalo sie ze dzialalo tylko chwile i dalej jest to samo. A ten thompson to jest modem jednak. Co w zwiazku z tym, kupic router? Czy da sie jakos ustawic zeby dzialalo na modemie? Moj laptop to Asus X53S.

A próbowałeś w ogóle wyłączyć? Tak samo antywirus, firewall itp. (poniekąd wcześniej ktoś o to pytał)

Masz możliwość sprawdzenia na innym komputerze?

Co z pomocą techniczną UPC? Może oni mieliby jakiś pomysł?