Brak internetu

Cześć!

Mam problem, bowiem wczoraj przeinstalowalem system na Windows 10. I problem jest z internetem, po prostu nie mam go na komputerze. Na telefonach internet jest. Na pasku zadań na ikonce połączenia internetowego widnieje żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Mało tego, kiedy wchodzę w ustawienia sieci nie mam opcji wifi oraz trybu samolotowego. Posiadam router Huawei, model płyty głównej to: gigabyte ga-h97-hd3. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

A sterowniki do karty sieciowej zainstalowałaś?

 

Oj… przypadkowo się wysłało. 

Tak, sterowniki zainstalowałem, w menadżerze urządzeń wszystko jest dobrze, tzn. nie mam żadnych trójkątów z wykrzyknikami. Ale nie wiem, może są one przestarzałe? Bo nawet gta sa. się zacina, choć nie powinno 

Skoro wolno działa, powiedz jakie parametry posiada Twój komputer oraz - profilaktycznie - Sprawdź dysk - pobierz CrystalDiskInfo i przedstaw zdjęcie na forum.

 

Otwórz wiersz polecenia (CMD) na dwóch komputerach (tym gdzie jest problem i tym gdzie jest w porządku) i wykonaj polecenie ipconfig /all i przedstaw wyniki na forum.  Instrukcja pomocnicza:

 

 

A wiec:

Procesor - intel ® Pentium ® CPU G3260 @ 3.30 GHZ 3.30 GHz 

4 GB pamięci RAM 

System 64 bit 

Karta graficzna intel HD graphics 

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na 2 komputerach, ponieważ komputer mam jeden, ten gdzie nie mam internetu, a teraz pisze na telefonie 

Naciśnij jednocześnie klawisz z flagą Windows oraz literę R na klawiaturze.

Pojawi się okno Uruchom - wpisz control netconnections - kliknij OK

Powiedz jakie połączenia sieciowe tam widzisz.

 

Czy chcesz skorzystać z internetu po kablu czy po Wi-Fi?

Mam tam tylko jedno - Ethernet ( sieć niezidentyfikowana)  Realtreak PCle GBE family controller 

 

No do jednostki mam podłączony internet kablem, także no chyba po kablu.

Czy przy tym połączeniu masz napisane coś w stylu ‘kabel sieciowy podłączony’?

 

Kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie i  wybierz “stan”. Zostanie otwarte okno właściwości połączenia sieciowego. Kliknij  na ‘Szczegóły’ - wykonaj zdjęcie i przedstaw na forum.

Przepisz to co widzisz po kliknięciu na ‘szczegóły’.

Wejdź we właściwości - podświetl (ale nie odklikuj ptaszka) przy ‘protokół internetowy w wersji 4’ - właściwości - powiedz jak tam jest to ustawione.

Szczegóły :

Sufity DNS konkretnego ---- nic

Opis - realtreak pcle gbe family controller

Adres fizyczny - fc-aa-14-a8-eb-d2

Dhcp włączone – tak 

Adres IPv4 autokonfiguracja 169.254.171.92

Maska podsieci ipv4 - 255.255.0.0

Brama domyślna ipv4 – nic

Serwer DNS ipv4 – nic 

Serwer wins ipv4 – nic 

System netbios przez T…-- tak

Adres ipv4 polaczenia I…-- fe80 ::4903:e4ab:368b:ab5c%5

Brama domyślna ipv6 – nic 

Serwery DNS ipv4 – fec0:0:0:ffff::1%1 (3 razy to samo) 

 

We właściwościach protokołu mam do wyboru : uzyskaj adres IP automatycznie 

Użyj następującego adresu IP : 

I pod tymi dwiema opcjami mam 

Adres IP :

Maska podsieci :

Brama domyślna : 

I nic nie jest napisane po dwukropkach

 

Oraz : 

Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie 

Użyj następujących adresów serwerów DNS : 

Preferowany serwer DNS : ( ramka nic nie napisane) 

Alternatywny serwer DNS :frowning: ramka nic nie napisane)  

 

I mam zaznaczone : uzyskaj adres IP automatycznie oraz " uzyskaj adres serwera DNS automatycznie "

 

Czy masz możliwość sprawdzić jaki adres IP, maskę, bramę posiada Twój telefon połączony do tego samego routera, co komputer?

Ten problem i jak go rozwiązać jest opisany w jednym ze wczorajszych artykułów na DP.

Nie, niestety nie mogę sprawdzić jaki mam adres IP, bramkę oraz maskę, ale jak się dowiem to pomoże? Najwyżej poszedłem do mojego dostawcy internetu i oni to raczej mają. A czy to nie wina sterowników? Może są przestarzałe? 

 

Czytałem ten artykuł, lecz i to nie pomogło :confused:

 

A co Ci w tym przeszkadza?

 

Samo czytanie nie pomoże. Zastosowałeś się do rad w nim zawartych?

Nie mogę tego sprawdzić, ponieważ wchodząc do ustawień sieciowych musze podać hasło, którego już nie pamiętam… 

 

No tak, zrobiłem to co napisane było w artykule czyli reset komendą w wierszu polecenia. Po jej napisaniu internetu dalej nie było. 

 

Nie znam się za bardzo na tym, zatem czy po wpisaniu adresu, maski oraz bramy będę miał internet? 

Z tego co piszesz, to nie masz dostępu do konta z uprawnieniami administratora. W takim wypadku za dużo nie zdziałasz.