Brak internetu


(Heniotudor) #1

Cześć, na początku zaznaczę, że jestem kompletnie zielona i proszę do mnie pisać prostym jezykiem, krok po kroku :smiley:

 

Dzisiaj zabrakło prądu na ok. 15 minut, po tym nie działał internet na komputerze podłączony po kablu (pisało, że połączone z siecią ale brak internetu). Wifi działało bez problemu. Myślałam, że reset routera do ustawień fabrycznych coś da, oczywiście nie dał nic, więc pomyślałam sobie - a połączę się na komputerze z wifi to będę mieć internet. I tak się połączyłam, że utworzyłam jakąś nową sieć, która zastąpiła poprzednią, nie ma już w ogóle żadnej sieci na komputerze, wifi nie działa (w ogóle nie istnieje poprzednie, pojawiło się to cudo, które stworzyłam na komputerze), nie da się wejść w ustawienia routera przez http://192.168.0.1/.  Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co konkretnie zepsułam i jak to naprawić i czy w ogóle jestem w stanie to naprawić sama? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :wink:


(ahonen97) #2

Zresetuj jeszcze raz ruter do ustawień fabrycznych podłącz kabel jaki jest na obrazku https://www.soteris.pl/pl/p/Kabel-ETHERNET-RJ45-5m/3380?gclid=CJvhvuPVvtECFVJJGQodz7sAPg wejdz na stronę  http://192.168.0.1/. i z konfiguruj  od nowa  dane  do konfiguracji masz od dostawcy internetu


(Heniotudor) #3

 

Zrobiłam to, wifi wróciło do normy, ale internetu na komputerze w dalszym ciągu nie ma. 


#4

Musisz odczytać z routera model i nam napisac :wink: