Brak internetu

-Witam!
Pierwszy raz tu piszę,ale zmusiła mnie sytuacja.Postaram się streszczać i od początku:
wieczorem wyłączyłem laptopa z którym nie było problemów.Na następny dzień włączyłem go i problem pojawił się podczas podłączenia go do internetu poprzez routera w Orange,którego używam już od jakiegoś czasu i do tej pory nie było najmniejszego problemu.
Laptop wykrywał parę sieci (zabezpieczone) wifi - w tym i mojego routera,ale podczas próby połączenia się z nim był tylko komunikat:brak internetu.Próbowałem parę razy-taki sam efekt.
Myślałem,że to wina routera,ale nie,bo mojego smartfona łączył z internetem bez problemu.Próbując połączyć laptopa poprzez punk dostępu utworzonego przez smartfona-efekt był też taki sam - komunikat:brak internetu.
Wyszło więc na to,że to wina laptopa!Niby co mi przyszło do głowy i sprawdziłem - było w porządku. Podejrzewam,że będzie coś nie tak z adresem IP,ale tu już mi nic do głowy za bardzo nie przychodzi gdzie,co i jak sprawdzić i poprawić tak,żeby było połączenie?!
Może ktoś coś podpowie?Z góry dzięki!

Możesz spróbować zresetowania ustawień sieci w Windows:

http://www.hotfix.pl/naprawa-polaczenia-sieciowego-i-internetowego-w-windows-a387.htm


Informacje o połączeniu zwróci ipconfig /all lub można je wydobyć z okna “stan połączenia sieciowego” > “szczegóły”.


Co do hotspotu z telefonu to upewnij się że włączona jest transmisja komórkowa, telefon nie generuje komunikatów o niestabilnym połączeniu komórkowym przy tworzeniu wi-fi – być może sam restart telefonu wystarczy i przynajmniej z niego będzie internet.

Jeżeli chodzi o telefon,to pisałem,że internet w nim miałem i to poprzez jego wymianę danych komórkowych,jak i poprzez (wyłączona transmisja danych w tel) połączenie przez wifi z routerem - dlatego wiedziałem,że router jest dobry.
Koniec - końcem po wielu kombinacjach,łącznie i z tymi otrzymanymi od Ciebie - udało mi się przywrócić łączność lapka poprzez routera z internetem.
Nie wiem,co zadziałało,ale działa!
Dzięki i pozdrawiam! :slight_smile: