Brak ip

(Misial14) #1

Witam. Próbuje naprawić u kolegi internet, ale sam nie daje rady. Sprawa wygląda następująco. Włącza się komputer i wyskakuje, że nie można nawiązać połączenia. Sprawdziłem z jakiego ip korzysta i wyszło, że komputer nie może mu przypisać ip. Spróbowałem mu wpisać sam , ale nic nie pomogło. Sprawdziłem, czy nie ma wirusów i czy nie ma spyware. Był tylko spyware i go usunołem. Próbowałem wyłączyć zaporę, ale nic to nie dało :(. Kolega jest w tej samej sieci LAN co ja i ma Win XP sp2. Miał wcześniej problemy z netem, że po kilku minutach zmieniało mu na jakąś sieć, ale teraz to w ogóle się nie może połączyć.

Jak by ktoś wiedział co można z tym zronbić to byłbym bardzo wdzięczny.

(Pieciaks) #2

Hmmm... Ciężka sprawa... Czy twój kolega używa routera? Jeśli tak, to czy ty współdzielasz z nim routera?

(M Kupczynas) #3

Może kolega nie zapłacił w tym miesiącu za internet :stuck_out_tongue: :?:

(Misial14) #4

zapłacił i nie używa routera

(Kamilsz 15) #5

moze sprobuj postawic system odnowa i skonfiguruj polaczenie dokladnie tak jak Ty masz. IP przydziela admin sieci.

(fiesta) #6

A o DHCP słyszał :?

(Kamilsz 15) #7

nie slyszalem nie znam sie na sieciach LAN zabardzo. jeszcze mnie nikt nie zrobil administratorem sieci.

(fiesta) #8

To jeszcze nie powód do tego żeby nie znać podstaw zasad działania sieci skoro się z niej korzysta 8)

(Dod) #9

hahah najlepsi są ludzi co próbują "naprawiać" a nawet podstaw nie znają... ile po tym sprzatania jest ho ho ho

misial : Skontaktuj się z administartorem sieci, prawdopodobnie IP u was przydziela serwer, poza tym nie zmieniał twój kolega ostatnio karty sieciowej ?

(Kamilsz 15) #10

nie interesuja mnie poprostu sieci LAN nigdy nie mialem z tym do czynienia bardziej mnie interesuje hardware OC itp. Przeciez mozna sie wszystkiego nauczyc. Od dzisiaj zaczynam sie uczyc o sieciach LAN. macie moze linki do jakis stron z ktorych mozna wyniesc duzo wiedzy?

TaOs a co za balagan moze narobic reinstalka systemu i skonfigurowanie polaczenia odnowa czepiasz sie przynajmniej ja sie przyznalem ze nie jestem w tym mocny a niektorzy by sie klocili ze sa orlami w tej dziedinie i znaja sie najlepiej a tak naprawde nie mieliby o tym zielonego pojecia?

(fiesta) #11

To po co zabierasz głos w dyskusji ??

Nie wiem, nie jestem pewny :arrow: nie piszę.

A porady w stylu:

Zachowaj dla kolegów którzy są jeszcze bardziej zieleni od Ciebie w sprawach komputerów :twisted:

(Misial14) #12

nie zmieniał nawet sterów, a jeśli chodzi o ip to mamy DHCP więc chyba powinno samo przypisać

(Slav) #13

wyjmij karte sieciowa z kompa uruchom system bez ethernetu, wylacz i zaloz karte raz jeszcze czasami pomaga (choc sam nie wiem dlaczego:) )