Brak ip

Witam. Próbuje naprawić u kolegi internet, ale sam nie daje rady. Sprawa wygląda następująco. Włącza się komputer i wyskakuje, że nie można nawiązać połączenia. Sprawdziłem z jakiego ip korzysta i wyszło, że komputer nie może mu przypisać ip. Spróbowałem mu wpisać sam , ale nic nie pomogło. Sprawdziłem, czy nie ma wirusów i czy nie ma spyware. Był tylko spyware i go usunołem. Próbowałem wyłączyć zaporę, ale nic to nie dało :(. Kolega jest w tej samej sieci LAN co ja i ma Win XP sp2. Miał wcześniej problemy z netem, że po kilku minutach zmieniało mu na jakąś sieć, ale teraz to w ogóle się nie może połączyć.

Jak by ktoś wiedział co można z tym zronbić to byłbym bardzo wdzięczny.

Hmmm… Ciężka sprawa… Czy twój kolega używa routera? Jeśli tak, to czy ty współdzielasz z nim routera?

Może kolega nie zapłacił w tym miesiącu za internet :stuck_out_tongue: :?:

zapłacił i nie używa routera

moze sprobuj postawic system odnowa i skonfiguruj polaczenie dokladnie tak jak Ty masz. IP przydziela admin sieci.

A o DHCP słyszał :?

http://pl.wikipedia.org/wiki/DHCP

nie slyszalem nie znam sie na sieciach LAN zabardzo. jeszcze mnie nikt nie zrobil administratorem sieci.

To jeszcze nie powód do tego żeby nie znać podstaw zasad działania sieci skoro się z niej korzysta 8)

hahah najlepsi są ludzi co próbują “naprawiać” a nawet podstaw nie znają… ile po tym sprzatania jest ho ho ho

misial : Skontaktuj się z administartorem sieci, prawdopodobnie IP u was przydziela serwer, poza tym nie zmieniał twój kolega ostatnio karty sieciowej ?

nie interesuja mnie poprostu sieci LAN nigdy nie mialem z tym do czynienia bardziej mnie interesuje hardware OC itp. Przeciez mozna sie wszystkiego nauczyc. Od dzisiaj zaczynam sie uczyc o sieciach LAN. macie moze linki do jakis stron z ktorych mozna wyniesc duzo wiedzy?

TaOs a co za balagan moze narobic reinstalka systemu i skonfigurowanie polaczenia odnowa czepiasz sie przynajmniej ja sie przyznalem ze nie jestem w tym mocny a niektorzy by sie klocili ze sa orlami w tej dziedinie i znaja sie najlepiej a tak naprawde nie mieliby o tym zielonego pojecia?

To po co zabierasz głos w dyskusji ??

Nie wiem, nie jestem pewny :arrow: nie piszę.

A porady w stylu:

Zachowaj dla kolegów którzy są jeszcze bardziej zieleni od Ciebie w sprawach komputerów :twisted:

nie zmieniał nawet sterów, a jeśli chodzi o ip to mamy DHCP więc chyba powinno samo przypisać

wyjmij karte sieciowa z kompa uruchom system bez ethernetu, wylacz i zaloz karte raz jeszcze czasami pomaga (choc sam nie wiem dlaczego:) )