Brak jednej opcji w WIN 98

Już od dłuższego czasu mam problem z jedną z funkcji w windzie 98 SE. Dopiero teraz jej brak zaczyna być uciążliwy. Normalnie po kliknięciu prawym gdziekolwiek lub w widoku folderu w opcji Plik dostępny jest odnośnik Nowy - gdzie można wybrać nowy folder, plik tekstowy, aktówke etc. Tylko u mnie to się w ogóle nie wyświetla?! Żeby utworzyć nowy folder musze kopiować jakiś już dostępny… Czy konieczny jest format systemu?

No nieciekawie to wygląda… Zainstaluj TweakUI i dokonaj jakichkolwiek zmian w tej zakładce, a powinna ona z powrotem się pojawić. Jeśli nie, to niestety IMO format.

PS A w jaki sposób zniknęła ta opcja :?: Instalowałeś coś :?:

Na moje oko jakiś nadgorliwy czyściciciel rejestru ci tak zrobił. Jesli używałeś jakiego cleanera to sprawdź czy niemasz jakichś backupów.

To nie jest wina programu do czyszczenia rejestru.

Skoro tak uważasz, to może napisz, dlaczego tak sądzisz, bo wg. mnie bardzo prawdopodobne jest, że to program do czyszczeniia rejestru zrobił :?

Dlaczego tak uważasz? Menu “nowy” można edytować z poziomu rejestru tak więc mógł takie coś spowodować jakiś cleaner.

Napewno pomoże. Jednak to ostateczność. Z Windowsem trzeba walczyć do końca :slight_smile: Zrób tak jak radził Pawek - wyedytuj to menu jakimś tweakerem.

:o

wejdź w odzyskiwanie rejestru.

Uruchamiasz wiersz poleceń (spod dosa)

Wpisujesz Scanreg restore wciskasz enter i wybierasz punk przywracania zawartości rejestru.

Używałem programów do czyszczenia rejestru - jednak nie zauważyłem, że po nich zaczeło brakować funkcji nowy w menu, ale jest to możliwe…

Głupie pytanie - jak się tym posługiwać?

Po instalacji mam okno:

schowek013xs.jpg

I w jaki sposób ‘dokonać jakichkolwiek zmian w tej zakładce’? :wink:

:hahaha: poczekaj chwilę, on Ci się instaluje :lol: :lol: :lol:

Bez podnieceń, bo Ci to jeszcze na dobre nie wyjdzie :stuck_out_tongue:

W takim razie jak długo to się instaluje, bo czekałem sporo?!

Złączono Posta : 16.07.2005 (Sob) 11:10

Dobra, poradziłem sobie, w PS było wszystko. Jednak nic to nie dało. Pozmieniałem trochę w zakładce New, ale nadal się nie wyświetla :frowning:

scanreg /restore =>>można przywrocici kopie rejesrtu

scanreg /fix =>>naprawia rejestr

lub reinstalacja C:\setupcor.exe