Brak jednej opcji w WIN 98

(Lexusdesign) #1

Już od dłuższego czasu mam problem z jedną z funkcji w windzie 98 SE. Dopiero teraz jej brak zaczyna być uciążliwy. Normalnie po kliknięciu prawym gdziekolwiek lub w widoku folderu w opcji Plik dostępny jest odnośnik Nowy - gdzie można wybrać nowy folder, plik tekstowy, aktówke etc. Tylko u mnie to się w ogóle nie wyświetla?! Żeby utworzyć nowy folder musze kopiować jakiś już dostępny... Czy konieczny jest format systemu?

(system) #2

No nieciekawie to wygląda... Zainstaluj TweakUI i dokonaj jakichkolwiek zmian w tej zakładce, a powinna ona z powrotem się pojawić. Jeśli nie, to niestety IMO format.

PS A w jaki sposób zniknęła ta opcja :?: Instalowałeś coś :?:

(Juzio77) #3

Na moje oko jakiś nadgorliwy czyściciciel rejestru ci tak zrobił. Jesli używałeś jakiego cleanera to sprawdź czy niemasz jakichś backupów.

(system) #4

To nie jest wina programu do czyszczenia rejestru.

(Michalkwiecinski) #5

Skoro tak uważasz, to może napisz, dlaczego tak sądzisz, bo wg. mnie bardzo prawdopodobne jest, że to program do czyszczeniia rejestru zrobił :?

(Juzio77) #6

Dlaczego tak uważasz? Menu "nowy" można edytować z poziomu rejestru tak więc mógł takie coś spowodować jakiś cleaner.

Napewno pomoże. Jednak to ostateczność. Z Windowsem trzeba walczyć do końca :slight_smile: Zrób tak jak radził Pawek - wyedytuj to menu jakimś tweakerem.

(Asterisk) #7

:o

(Bartekn77) #8

wejdź w odzyskiwanie rejestru.

Uruchamiasz wiersz poleceń (spod dosa)

Wpisujesz Scanreg restore wciskasz enter i wybierasz punk przywracania zawartości rejestru.

(Lexusdesign) #9

Używałem programów do czyszczenia rejestru - jednak nie zauważyłem, że po nich zaczeło brakować funkcji nowy w menu, ale jest to możliwe..

Głupie pytanie - jak się tym posługiwać?

Po instalacji mam okno:

schowek013xs.jpg

I w jaki sposób 'dokonać jakichkolwiek zmian w tej zakładce'? :wink:

(Dragonlnx) #10

:hahaha: poczekaj chwilę, on Ci się instaluje :lol: :lol: :lol:

(Lexusdesign) #11

Bez podnieceń, bo Ci to jeszcze na dobre nie wyjdzie :stuck_out_tongue:

W takim razie jak długo to się instaluje, bo czekałem sporo?!

Złączono Posta : 16.07.2005 (Sob) 11:10

Dobra, poradziłem sobie, w PS było wszystko. Jednak nic to nie dało. Pozmieniałem trochę w zakładce New, ale nadal się nie wyświetla :frowning:

(Tomek Zamlynny) #12

scanreg /restore =>>można przywrocici kopie rejesrtu

scanreg /fix =>>naprawia rejestr

lub reinstalacja C:\setupcor.exe