Brak języka rosyjskiego klawiatury, jak dograć

Witam

mam taki mały problem :wink:

Więc zainstalowałem Windowsa XP sp3, w którym zostały usunięte prze osobę która go modyfikowała języki klawiatury

( gość wywalił je całkowicie z płyty instalacyjnej, zostawił tylko polski,niemiecki i angielski).

Moje pytanie dotyczy możliwości wgrania ( dogrania j.rosyjskiego, ukraińskiego ). Są mi potrzebne do tłumaczeń.

CZy można te brakujące języki wyciągnąć z innego zainstalowanego już win XP lub dograć w jakiś logiczny sposób.

W starym przełączałem sobie klawiaturę i było idealnie a tu lipa…

Wchodziłem w Panel Sterowania>>Data, godzina, język i opcje regionalne>>Dodaj inne języki ( ale tu brak w/w języków , są jakies koreańskie , armeńskie i inne)

ps: padnie na pewno stwierdzenie, ze można zainstalować całkowicie inny system, który posiada te składniki.

Obecny jest tak skonfigurowany, że odpowiada mi w 100% pod względem szybkości i modyfikacji.

proszę o pomoc i pozdrawiam spyware

System oczywiście legalny ?

oczywiście

Proszę:

http://support.microsoft.com/kb/177561/pl

cyt:

System Windows XP

Aby zainstalować obsługę innego języka i układu klawiatury w systemie Windows XP, wykonaj następujące kroki:

  1. W standardowym menu Start systemu Windows XP kliknij polecenie Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

  2. Kliknij dwukrotnie ikonę Opcje regionalne i językowe.

  3. Kliknij kartę Języki, a następnie kliknij przycisk Szczegóły w obszarze „Usługi tekstowe i języki”.

  4. Kliknij przycisk Dodaj w obszarze „Zainstalowane usługi”, a następnie kliknij język, który chcesz dodać, i układ klawiatury, którego chcesz używać dla danego języka.

dzięki za link ale robiłem wcześniej to co podają na tej stronie i lipa.

Po wykonaniu punktów od 1-4 dochodzę do miejsca gdzie byłem wcześniej ( brak możliwości wyboru j. rosyjskiego bo tu go brak :wink: ), a doinstalować go nie mogę bo sa tylko inne języki.

Co do płyty Eksplorowałem CD z oryginalnym windowsem i tu brak folderu langpack.

Wiec jak to zrobić dalej?

spyware , nie ściemniaj, jest tam dostępny język rosyjski :smiley:

1494e77f05d753a6m.jpg

…a nic, co ty zjadłeś go czy co :lol:

Sprawdź strony kodowe czy masz wszystkie tzn. wszystkie z frazą cyrylica i rosyjski.

spyware , masz tu rozwiązanie.

http://www.easydesksoftware.com/keyboard.htm

witam ponownie …

robiłem to według opisu na tej stronie chyba ze trzydzieści razy i lipa.

efektu brak…

Koledzy może ktoś ma inny pomysł jak to zrobić!

Tak w ogóle to patrzyłeś czy masz te pliki odpowiedzialne za ten język w systemie (kbdru1.dll, kbdru.dll) ??

oczywiście, że mam.

nawet w akcie desperacji zrobiłem coś takiego i lipa:

Zainstalowałem zwykłego XP pro sp3 i zapisałem z jego rejestru ustawienia po wcześniejszym skonfigurowaniu klawiatur w panelu j. rosyjskiego a następni dodałem do MX7.

wybrane:

HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ CurrentControlSet\ Control\ keyboard layouts

HKEY_CURRENT_USER\ keyboard layout

i ponownie dodałem ( zamieniłem te co były w MX7) do system32 pliki odpowiedzialne za język i też lipa:

kbdru.dll

kbdru1.dll

spyware , to w takim razie ja już tego nie potrafię wytłumaczyć, to jest chyba zjawisko paranormalne :lol:

dobre określenie tego co dzieje się w moim komputerze

podziękowania kolego za chęci i pomoc w temacie.

pozdrawiam