Brak kabla internetowego w domu

Cześć jak w temacie, nie mam podciągniętego kabla internetowego/telefonicznego do domu, a najbliższy puknt gdzie jest podłączony kalbel jest ok 500 m od mojego domu, i w tym problem czy jest możliwe złożenie zamówienia na położenie kabla do mojego  domu? Gdzie mam się z tym zgłosić i ile może to kosztować? Chyba, że koszt inwestycji poniesie operator/wykonawca?

 

Pozdrawiam

Cześć,

 

Skontaktuj się z operatorem i zapytaj czy taka inwestycja jest w twoim przypadku możliwa.

a gdzie moge dostać info który operator jest w moim miejscu zamieszkania?

Szukaj skrzynek, słupków, studzienek i zobacz czyje logo na nich jest. Pewno TP.

Albo po prostu zapytaj sąsiadów, to nic nie kosztuje.

na najbliższym słupku jest naklejka TP

TP czyli Orange. Znając ich podejście monopolistyczne mogę przewidzieć odpowiedź: W najbliższym 5-cioleciu nie mamy planów w twojej okolicy :slight_smile:

500m nie ma szans, nawet jak byś sam chciał położyć kable. To byś uzyskał pozwolenie sąsiadów. zresztą koszt tego to był za duży.

Pozostaje ci się zorientować czy nie ma Radiówki w zasięgu

Szanse są, ale w kable bym się nie bawił na taką odległość, bo co 100m trzeba wzmocnić sygnał (więc umieścić skrzynkę ze switchem), lepiej pomyśleć o światłowodzie, albo soho (o ile jest widzisz to miejsce od siebie).