Brak kalendarza na ekranie blokady i dziwny komunikat

Witam,
Nie wiem, czy to przez tą ostatnią aktualizację mam, że zajęła miała aż 17GB (ale zwolniło się), czy przez Cortanę. Raz mam na ekranie blokady kalendarz, a raz nie. Mam w ustawieniach ekranu wybrany kalendarz, ale po uruchomieniu kompa nie zawsze mam kalendarz. Od razu mam logowanie i muszę parę sekund poczekać, aż zaloguje się, a mam konto lokalne.
Co do komunikatu, to nie zrobiłem foto, ale teraz, gdy uruchamiałem kompa, to pojawiło mi się kwadratowe okno z komunikatem, że moje urządzenie musi korzystać z wielu kont. Miałem do wyboru, kontynuuj lub pomiń i wybrałem pomiń.
Mam wrażenie, że MS chce usunąć korzystania z konta lokalnego, skoro już pojawił się taki komunikat.

Jak to widzicie?

Nie uważam, bo nie będzie można się logować bez dostępu do internetu i nie każdy ma zamiar się rejestrować. Google na Androidzie nie zmusza do zakładania konta, aby korzystać z telefonu, a jedynie zachęca i wymaga do Sklepu Play oraz reszty swoich usług. Z resztą, to byłby strzał w kolano dla Microsoftu, mimo, że przy Google nie ma jak się pochwalić ilością aplikacji z Windows Store, wyszukiwarką, czy rozszrzeniami do Edge

A czemu ekran blokady nie działa, gdy mam włączony + dodatek kalendarz? Przed aktualizacją 2004, działał. Przed logowaniem miałem taki ekran, teraz tylko logowanie.

Nie wiem, bo nie mam takiego problemu i kalendarz też jest włączony. Jak zmieniałem konto na lokalne, miałem tylko przypomnienia, żeby zalogować się do Windows Hello, ale robiłem to jeszcze przed majową aktualizacją jak dobrze pamiętam

Ja nie miałem przed aktualizacją do 2004, teraz nic. Jest tylko logowanie. Mogę co prawda olać, ale wolałbym, aby było.