Brak kanałów tv na laptopie


(Witex Polska Sp Z O O) #1

Witam,

Kupiłem tuner http://allegro.pl/show_item.php?item=2944302429 podłączyłem do laptopa i w programie TotalMedia 3.5 wyszukałem kanały. Używałem do tego dołączonej małej antenki z zestawu oraz kablówki którą mam w pokoju. Za kazdym razem wyszukiwały się kanały tylko były kłódki (zakodowane kanały).

Coś jeszcze muszę dokupić żeby to działało czy zna ktoś może jakieś inne rozwiązanie.

Z góry dziękuję.

Pzdr


(Longhorn2009) #2

Tuner odbiera tylko telewizję cyfrową DVB-T, do kablówki się nie sprawdzi. Co do zakodowanych kanałów to odbierasz TV Mobilną Cyfrowego Polsatu. Do odbioru darmowej telewizji (mux1, 2 i 3) są wykorzystywane inne nadajniki i aby odbierać z nich sygnał zapewne będziesz musiał użyć bardziej rozbudowanej anteny (najlepiej zewnętrznej).

Jak coś podaj lokalizację to będzie można coś powiedzieć więcej o warunkach odbioru.


(Witex Polska Sp Z O O) #3

Wrocław, ul. Mikołaja Reja. Czyli co proponujesz?


(Longhorn2009) #4

A więc bardzo dobry nadajnik i profil terenu masz na nadajnik Wrocław - Ślęża. Do odbioru wystarczy antena siatkowa lub kierunkowa. Obie bez wzmacniacza - z samym symetryzatorem powinny sobie poradzić. Ewentualnie mały wzmacniacz (kilkanaście dB). Tutaj masz sklep z Krakowa http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-t ... e,4351.htm ale lepiej kupuj w lokalnym sklepie, będzie szybciej. Z tym, że kanały tam nadawane są na b.wysokich kanałach. Potrzebna będzie antena, która ma zysk aż do 69 kanału i dobry przewód antenowy (najlepiej Triset żelowany).

Sam nadajnik nadaje z b.dobrą mocą 100KW na MUX1 (TVP1 HD, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka) - kanał 64 i MUX 2 (TVN, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7) z mocą 50KW na kanale 58.

Przy odległości 37km sam odbieram bardzo dobrze DVB-T anteną siatkową

Ten patyczek dołączony z tunerem nie ma szans poradzić sobie przy odległości bliskiej 40km, co najwyżej do ok. 10km.