Brak kanału TV Trwam na platformie NC+

Wczoraj poprosił mnie 94 letni znajomy, aby sprawdzić dlaczego nie ma TV Trwam na platformie Canal + (NC+).
Trochę zdziwiła mnie sytuacja, że była i nie ma (widnieje jako ostatni program na liście i daje komunikat o brak sygnału oraz - że jest dostępna poprzez internet?)
Włączyłem przeszukanie od nowa programów i niestety nadal nie ma tego programu…
Nie wiedziałem jak wytłumaczyć starszemu człowiekowi, że zabrali mu TV Trwam, kiedy on opłaca za jej dostęp rachunek…
Nie wiecie co się stało, że nie jest już dostępna?
Niestety nie ma zeza na Astrę.

Google mówi:

To dotyczy emisji FTA z Astry - nie dostępnej z Hot Birda a ja pytam o platformę Canal+.

Telewizja Trwam i Radio Maryja są dostępne tylko z nowego transpondera satelity Astra 1L (19,2°E) - przekaz na pierwotnych parametrach wyłączono.

Skoro dostępni są tylko z Asta 1L…

Nie szybciej byłoby zadzwonić do C+?

Coś mi się wydaje, że szybciej jednak tutaj ktoś odpowie, niż dodzwonię się do automatu z półgodzinną melodią i “jesteś pierwszy” od godziny…czy coś w ten deseń…
PS. Chyba coś się jednak seniorowi pomyliło, bo TV Trwam nie nadaje i nie nadawał na swojej platformie, chyba ani Polsat a tym bardziej Canal+.
Nie wiem dlaczego jednak jest na liście programów (ale to możliwe, że po prostu jest wprowadzony dla tych, którzy korzystają z zeza na Astrę, aby mieli dostęp do niego, ponieważ widzę na tej liście także inne programy z Astry).
Więc raczej na pewno coś się seniorowi pomyliło…zwłaszcza, że ma dostęp naziemnej i stąd jego pomyłka.
Ja byłem przekonany, że polskie platformy mają TV Trwam w swojej ofercie…a nie jedynie dają dostęp do FTA z Astry, dla tych którzy mają zeza.

I co myślisz że ktoś ma apke od Canal+ z satelitarnym dostępem do danych klientów żeby ci z forum zdalnie odblokować kanał czy jak…
Że też są ludzie co myślą że tu na DP jest wydział techniczny od wszystkiego co ma dostęp do wszystkiego.

Widzę, że Ty o tym pomyślałeś, hihi

Nie wiem ile ta strona warta, ale wg tego co pokazuje wykres to z miesiąca na miesiąc notują spadek popularności. Może wycofali się z tej platformy?
www.radiomaryja.pl.eu.org

Ty na prawdę nie zrozumiałeś o co się pytałem?
Pytanie brzmiało, czy nie wiecie co stało się z TV Trwam na platformie Canal+ i było skierowane do forumowiczów, którzy wiedzą coś na ten temat, lub korzystają z tej platformy i mogliby po prostu dać informację, czy ją odbierają u siebie.
I nie, nie liczyłem na kogoś kto ma informacje o abonentach…lub czyta ze szklanej kuli.
Po prostu mam tę platformę, sprawdzam u siebie i daję info.
A ty od razu piszesz jakbym zwracał się do ciebie o dpowiedź.
Nie, zapytałem na forum ponieważ chyba szybko trwa sprawdzenie u siebie, czy ten program jest nadal w ofercie, w ogóle był i tak dalej…więc…nie wiem po co robisz taki wpis.
Ja staram się często pomagać innym i myślałem, że takie sprawdzenie u siebie nie jest chyba jakąś czynnością, która kosztuje wiele wysiłku.
Na pewno użytkownicy forum mają dostęp do tej platformy w swoim domu, stąd chyba proste pytanie zadałem?
Skoro nie potrafisz na nie udzielić odpowiedzi, to nie znaczy że inni forumowicze także tego nie potrafią.
Poza tym, sprawdziłem wcześniej w internecie dostępne informacje, jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
“żeby ci z forum zdalnie odblokować kanał”…czytaj co piszesz i nie ośmieszaj się.
Poza tym - tak, tutaj wielu ludzi ma dostęp do wielu rzeczy, o czym można się często przekonać i mają pozytywne nastawienie do forum, czego nie można powiedzieć o tobie.