Brak kanału „Wiadomości i zainteresowania”

Witam,
dzisiaj system się zaktualizował i zainstalował pomyślnie aktualizację KB5003173. W informacji o systemie mam wersję 20H2, kompilacja 19042.985. Zgadza się numer kompilacji ale wersja systemu powinna chyba być 21H1. Brakuje również kanału „Wiadomości i zainteresowania”. Sprawdziłam na pasku zadań wg tego artykułu
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/bądź-na-bieżąco-z-wiadomościami-i-zainteresowaniami-a39baa08-7488-4169-9ed8-577238f46f8f
i nie mam takiej pozycji do wyboru.

To tylko pakiet zabezpieczeń do obecnej wersji systemu, tzw. paczka przygotowująca do nowego. Na 21H1 jeszcze poczekasz…
Mnie też zainstalował to.

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.

Coś było na rzeczy, bo po włączeniu systemu, na pasku zadań pojawiła się ikonka pogody a rozwijając ją, są tam wiadomości między innymi:


Czcionka pogody nie jest ostra, przez co wygląda to kiepsko.

Polacy na razie zostali pominięci jeżeli chodzi o ten gadżet. Więcej tutaj:

Niestety, nie u wszystkich nowa funkcja się pojawi. Aby korzystać z nowego kanału „Wiadomości i zainteresowania” użytkownicy muszą spełniać pewne wymagania. Po pierwsze, urządzenia muszą być w pełni zaktualizowane. Po drugie, konieczna jest instalacja przeglądarki Microsoft Edge. Ostatnim warunkiem jest znajdowanie się na terenie regionów takich jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Australia i Indie . Oznacza to, że rejon Europejski został prawie w pełni pominięty.

Ja niestety nie zostałem pominięty i musiałem to dziadostwo wyłączyć :wink:

Mam nadzieję że tak zostanie.

Ja nie widzę problemu. Jak się nie podoba to wystarczy:

:point_down:

To dziadostwo to chyba w Linuxie jest od dawna o ile się nie mylę.

Zawsze mnie wtedy ciekawi gdzie jest granica według tego poglądu. 2 wadliwe funkcje? 10? 50? Argument „jak się nie podoba to zmień system na niemożliwy do rozpatrywania w kategoriach alternatywy eksperymentalny projekt bez sterowników”, przytaczany często jako unik (bo przecież nie odpowiedź) po tej uwadze także jest wadliwy BTW :smiley:

Natomiast wracając do głównego wątku - ta funkcja jest po prostu bardzo niskiej jakości:

Dlatego wygląda tak źle. I dlatego warto sobie dać z nią spokój, wyłączając via GPO.

Jest jakaś różnica pomiędzy zwykłym kliknięciem PPM i wyłączeniem tego z poziomu paska?

Na 99% nie, GPO pewnie edytuje tą samą informacje w „rejestrze” czy go licho wie gdzie.

https://www.tenforums.com/tutorials/178178-how-enable-disable-news-interests-taskbar-windows-10-a.html

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Windows Feeds

Jasne, że jest różnica :wink:
GPO to nie jest GPPref, ono ustawia wymagane ustawienie (Policy). Czyli, wyłączenie paska via GPO usuwa tę opcję i blokuje komunikację z tym webserwisem MSN.

Dasz komendę terminala, czy trzeba wyklikać?