Brak Kanji w Windows 8

Walczę już kilka dni z wyświetlaniem znaków japońskich w okienkach Explorera czy każdym innym programie trzecim i nie mogę nic zdziałać.

Zamiast znaków Kanji mam ciągle kwadraty… jedyny program który poprawnie wyświetla czcionki to itunes a poza tym mam coś takiego:

http://iv.pl/images/63407461591249934077.png

http://iv.pl/images/68632532090965469661.png

Ściągałem już masę czcionek obsługujących takie znaki, z windows update pobrałem japoński i koreański pakiet językowy. Ale nie zmieniło to nic. Gdy ustawię metodę wprowadzania na japoński to pisze kwadratami…

Ciekawostka jest taka że gdy ustawię język japoński, zrobię reloga. mam wszędzie jeapońskie znaki, wtedy znowu ustawiam Pl i mam po polsku i kanji też jest. ale po kolejnym relogu problem wraca.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.