Brak kart dźwiekówych w ustawieniach dźwieku

Przejdę do sedna, liczę na szybką odpowiedź.

http://img444.imageshack.us/f/wtfbk.png/

Zaznaczone rzeczy w oknie pierwszym powinny się znajdować w oknie drugim zaraz pod Realtek Digital Output jednak nieświadomie wyłączyłem je opcją zaznaczoną w oknie nr 3. Próbowałem rozwiązać problem braku dźwięku (dźwięku nie było w Winampie ani innych programach multimedlianych, zaś Skype normalnie odtwarzał dźwięk.) Karta(y) jest widziana w Menadżerze Urządzeń jednak nie w ustawieniach dźwięku, jak to naprawić? I pytanie na zaś, jak ustawić daną kartę dźwiękową dla systemu jaka domyślna?

Odinstaluj sterowniki - wszystkie, zrestartuj komputer, zobacz czy zostanie wykryte “Nowe urządzenie audio”. Zainstaluj od nowa sterowniki.

Przy okazji restartu możesz sprawdzić w BIOS [jeśli to karta zintegrowana], czy jest włączona (raczej jest bo jest rozpoznawana przez system, ale … ).

Marcin, Twoje strzały były chybione, rozwiązanie problemu leżało w zasięgu ręki (ale nie mojej inteligencjii ;p), wystarczyło zaznaczyć opcje pokazywania wyłączonych urządzeń w oknie i włączyć nie ponownie. Problem rozwiązany.