Brak kart sieciowej - instalacja routera

Cześć,

dziś dotarł do mnie pierwszy w życiu router i od razu zabarałem się za jego konfiguracje no i już na samym początku mam problem - mianowicie z CD instaluje się oprogramowanie i w pewnym momencie sprawdzane jest podłączenie do karty sieciowej - wyskakuję błąd że karta sieciowa jest nie podłączona. Mam osobna sieciówkę oraz zintegrowana - na obu jest to samo.

Internet używa programu PPPoE.

Router to TP-LINK TL-WR340G

Proszę o pomoc

Nie da się tak po prostu zalogować do routera poprzez przeglądarkę stron www, wpisując adres routera np. 192.168.0.1?

Pozdrawiam!

Tak naprawdę nie trzeba nic instalować (chyba, że ten konkretny router tego wymaga). Podłącz go bez zabawy w instalowanie i wejdź na niego wpisując adres który podał roobal i tam wszystko wprowadź ręcznie.

wyskakuje wtedy komunikat ze firefox nie moze nawiazac polaczenia albo ze jest w trybie offline

Na spodzie rutera powinno pisać jak sie zalogować.192.168.1.1 wpisz taki adres rutera :slight_smile:

Wejdź kolejno:

_ Start>Panel sterowania>Połączenia sieciowe _

i powiedz co tam widzisz. Jeżeli są ikonki symbolizujące połączenie sieciowe, ale mają kolor szary to po prostu musisz musisz kliknąć na wybraną prawym klawiszem myszy i wybrać z menu Włącz.

A jeżeli nie masz żadnych ikon to wejdź do menedżera urządzeń i sprawdź czy system rozpoznał jakieś karty sieciowe lub czy nie ma jakiegoś niezainstalowanego urządzenia.

Najlepiej konfigurować router ręcznie tak jak to opisują koledzy wyżej.