Brak karty sieciowej wifi

Już wróciłem i mogę teraz na spokojnie się tym zająć.
Tak mam HP On-Screen Display.
Dziwna sprawa bo instalowałem win7 z płyt producenta ze wszystkimi sterownikami i pomimo to nie ma wifi.
Jak dobrze pamiętam to kiedyś miałem wifi, jeszcze na hdd ale nie było mi potrzebne bo łączyłem się z netem przez modem usb.
Nie mam żadnego pomysłu jak to rozwiązać.
Trochę odinstalowywałem programów od hp i wyłączałem usługi, może na początek co powinienem mieć zeby mieć wifi?
Tylko raczej to nie to że coś wyłączyłem czy odinstalowałem. Zacząłem to robić jak zobaczyłem że nie ma wifi

W menadżerze urządzeń widać tylko kartę przewodową?
Są jakieś nieznane urządzenia w menadżerze urządzeń?

Na pewno musi być włączona usługa Autokonfiguracja sieci WLAN.

Autokonfiguracja sieci WLAN włączona na auto i uruchomiona.
W menadżerze urządzeń tylko Realtek PCIe FE Family Controller i poza tym żadnych wykrzykników, nieznanych urządzeń.
Miałem jakąś kartę wifi zainstalowałem po jakiejś aktualizacji systemu ale był konflikt z wykrzyknikiem więc ją odinstalowałem.

Podłącz do kabla lan, zaktualizuj swojego realtek i potem pobierz SDI i nim spróbuj znaleźć sterownik do Wifi. Może ruszy wtedy.

Zaktualizowałem realteka, jak i inne sterowniki, teraz sytuacja wygląda trochę inaczej.
Połączeniach sieciowych widać teraz dwie kart, jedna od lanu, druga od wifi ralink RT5390
Tylko że nie mogę jej włączyć, jak próbuje ją włączyć to pokazuje mi że włączona, jednak w połączeniach sieciowych pokazuje że jest wyłączona.
W menadżerze urządzeń żadnych konfliktów, karta od wifi, jak i od lana widoczna i żadnych problemów.

Jak klikniesz w menedżerze urządzeń na ralink to co pokazuje, że urządzenie działa poprawnie?
A na karcie sterownik można włączyć i wyłączyć urządzenie?

Masz w lapku bluetooth?
Może nie dociągnąłeś sterownika a on jest również ralink.
Sterownik adaptera Ralink/Motorola Bluetooth i są jakoś połączone razem z przełącznikiem.

Wrzucisz zrzut, jak wygląda ta sytuacja, co opisujesz?

Ale jaka sytuacja - po prostu w menedżerze urządzeń jak klikniesz na kartę Wifi to pokazuje, że urządzenie działa poprawnie?

W połączeniach sieci jak klikniesz na kartę WiFi to masz opcję diagnozuj, to również da jakiś komunikat.
A w ogóle to teraz ten przełącznik fizyczny działa? Ten na klawiaturze chyba u ciebie?

Ja pisałem to do autora. Wydaje mi się, że ręcznie może ją włączyć.

Ha ha sorrki pewnie przez późną porę pomyliło mi się…
Ale nie będę usuwał już tego…
Pewnie jest już bliżej niż dalej, skoro ma już tę kartę widoczną w systemie.

1 polubienie

Jeżeli włączanie z poziomu ustawień sieciowych czy menadżera urządzeń nie działa, może teraz spróbuj skrótu klawiszowego Fn+F12.

Sterownik zniknął, był i nie ma. Dzisiaj jak włączyłem lapka nie ma go menadżerze urządzeń ani w połączeniach.
BL nie idzie zainstalować, przy instalacji Ralink/Motorola Bluetooth wyskakuje okno że nie uruchomiony. Przy instalacji Broadcom 2070 Bluetooth że nie wykryto żadnego urządzenia BL.
Juz normalnie ręce opadają.
Zastanawiam się czy nie postawić jeszcze raz systemu, zaktualizować system i zainstalować wszytskie potrzebne stery z strony HP.
Skrót Fn+F12 nie działał wczoraj, jak była widoczna karta wifi, od razu to zrobiłem jak nie mogłem uruchomić wifi. F12 pali się cały czas na czerwono. Pamiętam że kiedyś to działało i mogłem przełączać, chcociaz wifi wtedy nie było mi potrzebne.

W widoku menadżera urządzeń (nie pamiętam dokładnie nazwy tej opcji) możesz włączyć widok ukrytych urządzeń. Sprawdź to i jak pojawi się wifi, to we właściwościach sprawdź stan. Tam jest napisane działa poprawnie, błąd taki i taki i nie może być uruchomiony, konflikt, itp. Co ci się wyświetla?

W menedżerze urządzeń jest ta opcja klikając na “widok” i jest pokaż ukryte urządzenia.
W ogóle to masz jakiś bałagan w systemie.
Możliwe, że nie masz jakiegoś sterownika odpowiedzialnego za klawisze funkcyjne, stąd F12 nie działa jak powinien i tak dalej…
Najlepiej jak sam twierdzisz postaw od nowa system i ze strony lapka instaluj po kolei wszystkie sterowniki począwszy od chipsetu.
Potem jeśli nie będziesz pewien, czy dany sterownik jest do twojego modelu lapka to i tak dostaniesz odpowiedni komunikat.
Możesz zainstalować też dodatkowe aplikacje jakie są na stronie wsparcia lapka bo możliwe, że jakaś typowo jest odpowiedzialna za obsługę karty w twoim modelu lapka.
Masz tam na przykład dwie aplikacje :
Oprogramowanie HP Quick Launch i HP Wireless Assistant - sprawdź czy masz u siebie, bo wydają się ważne.

Przede wszystkim pytanie. Czy uaktualniony jest chipset do najnowszej wersji sterowników? Windows 7 lubi być kapryśny i część sprzętu lubi po prostu nie działać bez zainstalowanych sterowników chipset. Ja np. tak miałem kiedyś.

@anon25492837 w ukrytych urzadzeniach nie ma wifi. Miałem na początku po postawieniu systemu z opcjonalnego windows update jakiś sterownik i był konflikt. Pamiętam że był to kod 10 więc go odinstalowałem.
Chipset zaktualizowany.
@cyngiel_1 HP Quick Launch i HP Wireless Assistant mam nie odinstalowywałem.

Miałem też zainstalowanego minta, w sumie wolę na linuxie ale miałem ten sam problem.
Nie miałem wifi i nigdzie nie mogłem znaleźć sterów do niego.

Laptop na gwarancji? Daj na serwis wtedy i niech go przejrzą i naprawią. Wcześniej może faktycznie spróbuj jeszcze raz postawić na świeżo system.

Nie, to stary lapek, mam go jakieś 6 lat. Wymieniłem dysk na ssd i ma służyć jako zapas i w terenie.

Dobra, nie ma co, stawiam system na nowo. Wszystko zaktualizuje, wszystkie sterowniki, nic nie odinstaluje, żadnych usług nie wyłączę. Wtedy się odezwę co i jak.

Możliwe, że z samą kartą Wifi jest coś nie tak.