Brak karty sieciowej wifi

Dokładnie. Możesz rozkręcić obudowę i sprawdzić, czy karta nie jest poluzowana w porcie PCI-E?

@cyngiel_1, @Dimatheus
Odkręciłem i wygląda że wszystko okej z kartą. Zrobilem reinstalkę, jeszcze nie aktualizowałem systemu ani sterowników, widzę że po samym postawieniu systemu nie ma wifi.
Czy jest jakieś narzędzie diagnostyczne które sprawdzi czy walnięta jest karta lub jakiś inny sposób?
Mogę na Allegro kupić używaną za 40zł ale kupię i okaże się że problem dalej występuje to się trochę zdenerwuję.
Tak wygląda karta:

Akurat HP ma bardzo rozszerzone wsparcie na wielu płaszczyznach.
Tutaj strona pokazująca jak uruchomić diagnostykę systemu pod względem podzespołów.
Tylko Ty zabierasz się według mnie do wszystkiego nie systematycznie.
Oczywiście zainstaluj dostępne sterowniki ze strony lapka zaczynając od chipsetu a potem dowolnie , grafa, dźwięk, Wifi, czytnik kart, i tak dalej.
Potem oprogramowanie dodatkowe dostępne w tym lapku w szerokiej formie, klawisze specjalne i tak dalej.
Uruchom test i sam ci podpowie co jest jeszcze źle.
https://support.hp.com/pl-pl/document/c03560835

Tutaj masz Speccy portable, pokaże ci podstawowe informacje o podzespołach (nie trzeba instalować).
Uruchamiasz ikonkę zgodnie z systemem jaki masz 32 czy 64 bit.

https://www.ccleaner.com/speccy/download/portable

Jest spakowany, więc będziesz musiał zaciągnąć jakis program do rozpakowywania archiwum.

Tutaj masz instalkę .exe (nie trzeba rozpakowywać archiwum) tylko zainstalować.

https://www.ccleaner.com/speccy/download

A masz możliwość przerzucić kartę do innego laptopa w celu sprawdzenia. Generalnie karty WiFi psują się bardzo, bardzo rzadko. Większe prawdopodobieństwo, że to port Mini PCI-E jest uszkodzony.

@Dimatheus - nie mam drugiego lapka. Mam kompa ale tam chyba ta karta nie zadziała.
Najpierw zrobię tak jak napisał @cyngiel_1 a później się zobaczy. Zajmę się tym od jutra.

Zgadza się, w komputerach stacjonarnych raczej ciężko o port Mini PCI-E, choć oczywiście zdarzają się wyjątki.

A nie ma możliwości dokupienia ich i podłączenia?

Zawsze warto kartę odkręcić, wyciągnąć i sprawdzić stan styków, przetrzeć je profilaktycznie jakimś alkoholem i ponownie wsunąć. Jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

1 polubienie

byle nie gliceryną

Tak, są konwertery z PCI-E na Mini PCI-E, ale ich koszt może przekroczyć koszt używanej karty WiFi. Są też takie na USB, ale nie wiem, czy to będzie działać z kartą WiFi.

I nie spirytus salicylowy.

Chyba jednak faktycznie coś jest z kartą albo z portem.
System zainstalowany, zaktualizowany, wszystkie niezbędne sterowniki zainstalowane, żadne programy nieodinstalowywane, żadne usługi nie wyłączane oprócz kilka nie mających żadnego wpływu na funkcjonowanie sieci.
Brak wifi i bluetootha.
Chyba będzie trzeba rozkręcać lapka.

1 polubienie

Czyli czyszczenie styków karty. Jeśli to nic nie da, to albo nowa karta, albo sprawdzenie gdzieś obecnie zainstalowanej. Ewentualnie zakup karty WiFi na port USB.

Rozkręciłem, przedmuchałem i wyczyściłem całego lapka, łącznie ze stykami od karty.
Jednak miałem małą awarię bo przy okazji urwałem pasek od przycisku zasilania.
Gdzie mogę kupić takie coś?

Już ustaliłem po symbolach ale będzie problem z kupnem

Z tego co widzę to tylko na ebayu i na ali

Ewentualnie jeśli masz lutownicę punktową, to można oskalpować troszkę tą taśmę i ponownie przylutować. Pytanie tylko, czy taśma jest napięta i całkiem na styk w miejscu, w którym się znajduje. Bo jeśli tak, to niestety będzie problem po naprawie.

Jest napięta, dlatego się zerwała. W Polsce nic nie dostane, poza tym się nie opłaca. Poza tą taśmą, musiałbym wymienić zasilacz bo się rozkracza, być może doszłaby do tego karta wifi. Trochę bez sensu jak za 300zł można trafić już coś przyzwoitego gdzie spokojnie może służyć jako zapas.
Już szukam innego lapka, na razie na Allegro, później sprawdzę na olx co w Bydgoszczy oferują.
Tego wystawię na licytację na Allegro jako uszkodzonego.

1 polubienie

Jednak udało mi się znaleźć taśmę na allegro, znalazłem po kodzie. około 10zł zapłaciłem, był do innego modelu ale pasuje.
Odpaliłem bez problemu, jednak wifi nie ma więc to jednak chyba karta wifi. Tylko dalej nie wiem czy inwestować w tego lapka bo na karcie wifi się nie skończy. Muszę jeszcze dokupić zasilacz.
Poza tym nie działa klawiatura, wszystkich taśm nie zaczepiłem, będe musiał jeszcze raz rozkręcać. Myślałem że są od touchpada ale widocznie były też od klawy. Z tymi taśmami normalnie jest jakaś maskara, nie mogę ich wczepić takie krótkie.
Teraz nie wiem w sumie co robić, inwestować w kartę i zasilacz czy lepiej kupić coś używanego bez dysku. Na razie się rozglądam i nie mogę się za bardzo zdecydować. Jeśli tak,to budżet max do 350zł Ma to być tylko zapas na jakieś wypady.

No i super! :wink:

Co do opłacalności, to sam musisz sobie odpowiedzieć. Ale jeśli miałbyś kupić w budżecie do 350 PLN, to uważam, że lepiej będzie dokupić zasilacz i kartę WiFi do posiadanego sprzętu - choćby kartę WiFi na USB.

1 polubienie

Tak będzie najlepiej. Nie wiem co tam się tak naprawdę stało z tym wifi, czy to karta czy port, więc najrozsądniej będzie karta wifi z usb. Mam tam tylko problem z usb bo są dwa wejścia i blisko siebie ale mam huba więc problem rozwiąże jakby co. Nie warto mi teraz kupowac lapka za tą sumę jak ten co mam śmiga żwawo, mimo lat. Grafa dobra, dysk ssd, nowy wiatraczek do chłodzenia, duży ekran, więc nich śmiga aż do zajechania.
Dam znać jak już przyjdzie i podłącze wifi czy wszystko okej