Brak klucza do xpeka-jak się dowiedzieć jaki klucz mam?

(Kubakuderski) #1

Witam!

Mam taki problem, na weekend przyjechał do mnie 5-letni kuzyn. W swojej mądrości zdrapał mi z obudowy klucz do win. xp ( tą nalepke co jest na obudowie jak się kupuje gotowego kompa). I mam pytanie, jak się dowiedzieć jakiego key'a mam ?? POMOCY !!

Pozdrawiam kuhar!

(goomish) #2

Pobierz Magical Jelly Bean Keyfinder. Odczyta klucz (numer seryjny) Windowsa i (w ramach bonusu :slight_smile: ) Office'a.

P.S. Niektóre antywirusy mogą podnosić alarm, zgłaszając obecność trojana "grzebiącego" w rejestrze. Nie musisz się obawiać, program jest znany od dawna i czysty - oczywiście pod warunkiem, że będzie pobrany z wiarygodnego źródła.

(Kubakuderski) #3

A z pod windy się nie da, bez żadnego programu ??

(Hashi) #4

spróbuj tym:

Nie testowałem, bo jak narazie nie miałem potrzeby, ale jest sprawdzony.

(goomish) #5

Nie. Problem polega na tym, że klucz Windows XP co prawda w rejestrze jest zapisany ale w zaszyfrowanej postaci.

(Hashi) #6

PS. aha i poczytaj komentarze, bo antywiry moga generować alerty...

(Ryszard Adamek) #7

Everestem odczytaj

(Carlsbergxxx) #8

Nie wiem czy się da spod Windowsa, ale możesz także to odczytać w programie Everest (zakładka "system operacyjny")

(Kubakuderski) #9

Czy chodzi o DMI-->system, bo tam nic nie ma?? Powiedzcie gdzie dokładnie. Prosze!

(Ryszard Adamek) #10

W Evereście szukaj zakładki licencje. Tam jest systemowy klucz, od Office (jak masz) i wiele innych

(Kubakuderski) #11

A w Mój Komputer jest takie coś Właściwości systemu--> Zarejestrowano dla i tam jest nazwa kompa i 55xxx-OEM-xxxxxxx-xxxxx <--to jest klucz??

A gdzie jest ta zakładka licencje?? Napiszcie krok po kroku. To ważne.

(Pbk24) #12

Ty chłopie oprócz braku klucza masz inny problem. Nalepka bez klucza, powoduje że posiadasz nielegalnego Windowsa (mimo że faktycznie za niego zapłaciłeś). Tak wynika z warunków licencji.

Na twoim miejscu poprosiłbym rodziców kuzyna o zwrot piniędzy, no chyba że lubisz być PIRATEM.

(Kubakuderski) #13

A co jak np. zmieniłem bude i naklejka nie dala sie drugi raz przykleić??

(goomish) #14

Spokojnie... nie strasz człowieka :). Oprócz nalepki jest jeszcze certyfikat autentyczności, faktura (za system z komputerem jeżeli to OEM albo za sam system) i oryginalny nośnik z systemem. I wystarczy mieć trzy z wymienionych elementów (albo nawet dwa ale tu pewien nie jestem) aby nikt, łącznie z BSA, ZUS-em, Urzędem Skarbowym i kto tam jeszcze by chciał to sprawdzać nie mógł się przyczepić.

(Kubakuderski) #15

A co do mojego wcześniejszego posta, dobrze myśle że tamten to jest klucz ??

(goomish) #16

Nie. To ->

jest tzw. ProductID I tak BTW, możesz go sobie obejrzeć bez większych kombinacji na zakładce ogólne, we właściwościach systemu (PPM na Mój komputer -> Właściwości). Klucz ma postać 25-znakowego ciągu kombinacje liter i cyfr w grupach po pięć. Jak np. ten sławny już klucz korporacyjny, blokowany przez SP2 (czy nawet SP1) -> FCKGW-RHQQ2... i jest zakodowany w rejestrze pod nazwą DigitalProductID.

Powtórzę - podanego bezpośrednio, jawnie go nigdzie nie znajdziesz. Użyj jednego z podanych tu programów. Ja dorzucę jeszcze System Information for Windows - szukaj w sekcji Licencje (Licenses).

(Hashi) #17

powtarzam spróbuj to: