Brak klucza do xpeka-jak się dowiedzieć jaki klucz mam?

Witam!

Mam taki problem, na weekend przyjechał do mnie 5-letni kuzyn. W swojej mądrości zdrapał mi z obudowy klucz do win. xp ( tą nalepke co jest na obudowie jak się kupuje gotowego kompa). I mam pytanie, jak się dowiedzieć jakiego key’a mam ?? POMOCY !!

Pozdrawiam kuhar!

Pobierz Magical Jelly Bean Keyfinder. Odczyta klucz (numer seryjny) Windowsa i (w ramach bonusu :slight_smile: ) Office’a.

P.S. Niektóre antywirusy mogą podnosić alarm, zgłaszając obecność trojana “grzebiącego” w rejestrze. Nie musisz się obawiać, program jest znany od dawna i czysty - oczywiście pod warunkiem, że będzie pobrany z wiarygodnego źródła.

A z pod windy się nie da, bez żadnego programu ??

spróbuj tym:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1865&t=91

Nie testowałem, bo jak narazie nie miałem potrzeby, ale jest sprawdzony.

Nie. Problem polega na tym, że klucz Windows XP co prawda w rejestrze jest zapisany ale w zaszyfrowanej postaci.

PS. aha i poczytaj komentarze, bo antywiry moga generować alerty…

Everestem odczytaj

Nie wiem czy się da spod Windowsa, ale możesz także to odczytać w programie Everest (zakładka “system operacyjny”)

Czy chodzi o DMI–>system, bo tam nic nie ma?? Powiedzcie gdzie dokładnie. Prosze!

W Evereście szukaj zakładki licencje. Tam jest systemowy klucz, od Office (jak masz) i wiele innych

A w Mój Komputer jest takie coś Właściwości systemu–> Zarejestrowano dla i tam jest nazwa kompa i 55xxx-OEM-xxxxxxx-xxxxx <–to jest klucz??

A gdzie jest ta zakładka licencje?? Napiszcie krok po kroku. To ważne.

Ty chłopie oprócz braku klucza masz inny problem. Nalepka bez klucza, powoduje że posiadasz nielegalnego Windowsa (mimo że faktycznie za niego zapłaciłeś). Tak wynika z warunków licencji.

Na twoim miejscu poprosiłbym rodziców kuzyna o zwrot piniędzy, no chyba że lubisz być PIRATEM.

A co jak np. zmieniłem bude i naklejka nie dala sie drugi raz przykleić??

Spokojnie… nie strasz człowieka :). Oprócz nalepki jest jeszcze certyfikat autentyczności, faktura (za system z komputerem jeżeli to OEM albo za sam system) i oryginalny nośnik z systemem. I wystarczy mieć trzy z wymienionych elementów (albo nawet dwa ale tu pewien nie jestem) aby nikt, łącznie z BSA, ZUS-em, Urzędem Skarbowym i kto tam jeszcze by chciał to sprawdzać nie mógł się przyczepić.

A co do mojego wcześniejszego posta, dobrze myśle że tamten to jest klucz ??

Nie. To ->

jest tzw. ProductID I tak BTW, możesz go sobie obejrzeć bez większych kombinacji na zakładce ogólne, we właściwościach systemu (PPM na Mój komputer -> Właściwości). Klucz ma postać 25-znakowego ciągu kombinacje liter i cyfr w grupach po pięć. Jak np. ten sławny już klucz korporacyjny, blokowany przez SP2 (czy nawet SP1) -> FCKGW-RHQQ2… i jest zakodowany w rejestrze pod nazwą DigitalProductID.

Powtórzę - podanego bezpośrednio, jawnie go nigdzie nie znajdziesz. Użyj jednego z podanych tu programów. Ja dorzucę jeszcze System Information for Windows - szukaj w sekcji Licencje (Licenses).

powtarzam spróbuj to:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1865&t=91