Brak klucza QualityCompat w rejestrze pomimo doinstalowania antywirusa = brak aktualizacji

Witajcie.

Na jednym z komputerów z Win7 nie miałem antywirusa, od stycznia komputer przestał dostawać nań łatki, przychodzą jedynie definicje Defendera.
Zgodnie z artykułem:

Doinstalowałem Microsoft Security Essentials przez Windows Update - program działa OK od tygodnia, a Windows mimo to dalej nie pobiera aktualizacji bezpieczeństwa.

Sprawdziłem - nie mam w rejestrze klucza:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\QualityCompat

Mam obawy by wprowadzić go ręcznie, nie chcę zrobić cegły z systemu. Z tego co zrozumiałem antywirus (w tym MSE) powinien sam dodać wpis, jeśli ma zgodność co do nowych łatek. Czy coś jeszcze może mi w systemie “blokować” dodanie tego klucza, czy jednak mam to uczynić ręcznie? Innych antywirusów brak, wcześniej miałem starego MBAM w wersji 2, ale już go odinstalowałem.

Poradzicie?

Nie pękaj, spokojnie - dasz radę:


W razie co poratuj się translatorem :slight_smile:

Po raz kolejny kwestia, o którą pytam:

Microsoft recommends you install an antivirus if you’re on Windows 7. For example, you could just install the free Microsoft Security Essentials antivirus, which is basically the same product as Windows Defender on Windows 10. Install a compatible antivirus and it will create the registry key for you.

Zainstalowałem MSE, jednak antywirus klucza nie dodał.
Nie wiem więc, czy to wina MSE, że zapomniał dodać klucza, czy coś innego “blokuje” jego możliwość dodania się z automatu?
Nie chcę narobić bajzlu ręcznym dodaniem klucza i oglądaniem niebieskiego ekranu po restarcie.