Brak kodeka w Windows Media Player?

W Windows Media Player mam taki komunikat Do odtworzenia tego pliku wymagany jest koder-dekoder audio zidentyfikowany przez znacznik formatu 55.Aby określić czy ten koder-dekoder jest dostępny do pobrania z sieci Web,kliknij pozycję pomoc w sieci Web.Dodam że jest to nowy komp i wczoraj było ok ale zainstalowałem ffdshow a odinstalowałem jakieś kodek pack! co prawda zainstalowałem XP codeck pac 2 0 7 1 ,

http://www.xpcodecpack.com/ ale to nie pomogło wszystkie odtwarzacze działają ok tylko ten Windows Medja Player. Niestety komp nie ma internetu!?

zainstaluj K-Lite Codec Pack to wtedy będzie wszystko ok

W sklepie komputerowym podpowiedzieli mi że podobno Windows Media Player powinien chodzić bez kodeków i że to coś z sterownikami? :oops:

pierwszy raz słyszę coś takiego… aż się tym zainteresuje. Moim zdaniem to ściema

Sprawdź - Fraunhofer IIS MPEG Layer-3

Standardowo obecny w systemie WinXP i zdaje się że również instalowany razem z WMP10. Właśnie ten kodek ACM ściągnięty byłby przez WMP, gdyby komputer miał dostęp do Internetu.

Chyba przy okazji usunęło ci (bądź wyrejestrowało) też ten kodek ACM.

l3codecx.acm jest w K-Lite, ale nie jest domyślnie wybierany przy instalacji.

XP Codec Pack nie zawiera kodeków - tylko filtry DirectShow (w tym starą wersję ffdshow).

Mam pytanie czy przywracanie systemu coś tu pomoże?

Bodzio3 miałem taki sam błąd, lecz zainstalowałem

I jest ok. :ok: