Brak kodeków dźwięku oraz obrazu - ASRock K8NF3-VSTA

mam zmienioną płytę główną i allplayer pokazuje mi że brak jest zainstalowanych kodeków do obrazu oraz dźwięku . brak także jest trybu evr z visty dla xp oraz składników programu allconverter.

instalowałem kodeki k-lite oraz sterowniki i kodeki z płyty cd od płyty głównej ale nic się nie zmieniło nadal nie mam zainstalowanych.

więc proszę o jakieś linki z sterownikami .

Tak pokreciłeś że nic nie rozumiem :slight_smile:

To jaki masz system ?

Na Windows XP :

  1. Zainstaluj poz. 1,2 czyli NVIDIA oraz AUDIO : http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … -VSTA&o=XP

  2. DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to wcześniej włóż ją do napędu CD/DVD, zminimalizuj /.

Uruchom ponownie komputer.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.

Kodeki :

K-Lite Codec Pack Full

lub FFDShow + Real Alternative Lite.

Ten komunikat nie ma związku ze sterownikami tylko z brakiem tych kodeków i modułów ALLPlayera w jego folderze.

Bez trybu EVR z visty dla xp tryb ten nie będzie działał w Win XP (jest to zalecany tryb wyjścia video w Win XP).

Bez składników programu ALLConverter nie będą działały funkcje konwertowania filmów.

Co do kodeków to zaleca się aby były pobrane te z liveupdate ponieważ są on specjalnie dobierane aby ALLPlayer działał najwydajniej jak to możliwe i są one używane w pierwszej kolejności.

Jeśli ALLPlayer nie znajdzie w swoim folderze kodeków odpowiednich do danego filmu próbuje używać tych co są w systemie ale wiele osób ma bałagan w systemie spowodowany przez instalowanie wielu różnych paczek kodeków i to powoduje problemy (dlatego te z liveupdate mają priorytet).

Bez kodeków z liveupdate ALL będzie korzystał z tego co jest już w systemie ale to może nie wystarczyć do poprawnego odtwarzania filmów.

Ten zestaw nie jest najlepszym rozwiązaniem - FFDShow łyka wiele formatów ale jest przez to ogromny i mocno obciąża system w trakcie odtwarzania.

W przypadku problemów z ALLPlayerem Zachęcam do korzystania z http://forum.allplayer.org/ oraz poradników pod adresem http://www.allplayer.org/pl/tips

FFDShow.

Tylko 5,27 MB, po instalacji 10,4 MB.

Opis programu :

  • najlepszy na wolny sprzęt, słabe komputery etc.

Ja mam mocny komputer i używam tylko FFDShow + Real Alternative Lite.

Wszystko działa/odtwarza i dodatkowo ,komponuję" muzykę komputerową :slight_smile:

Niech mi nikt nie pisze po raz kolejny że to jest tylko dekoder :stuck_out_tongue:

Niestety ale nie masz racji, w trakcie odtwarzania filmów w dużej rozdzielczości kodowanych np. kodekiem AVC program zużywa więcej zasobów (zwłaszcza cpu) gdy do dekodowania jest używany FFDShow niż gdy używany jest kodek wyspecjalizowany do tego formatu co uwidacznia się zwłaszcza na słabym sprzęcie.

Nie wiem skąd wziąłeś ten cytat ale nie ma on pokrycia w rzeczywistości.

Co do kodeków ALLPlayera z liveupdate to wśród nich jest też specjalny ich kodek który ma za zadanie przejąć inicjatywę gdy nie ma innego odpowiedniego kodeka.

  • cytat pochodzi z vortalu dobreprogramy :slight_smile:

FFDShow 2010.07.07.

Umiesz czytać ?

Masz dobrze ustawioną przeglądarkę ?

Może masz wirusy ?

Czytaj…

Przecież piszę że mam, co jeszcze mam udowodnić jak sprawdzałem masę kodeków przez siedem lat ?

/ więcej, mam 53 lata /.

Szkoda atramentu dla Ciebie :x

Odczep rzepa z mojego ogona i odpowiadaj prawidłowo w temacie :frowning:

XMan , tak jak już napisałem ten opis nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości i wiem co mówię/piszę bo tematem kodeków i programów do odtwarzania (w tym ALLPlayerem) zajmuję się od ładnych kilku lat.

Wspomnianego tu ALLPlayera znam bardzo dobrze i testowałem go (jak i inne playery) z różnymi kodekami i codecpackami i na różnych konfiguracjach sprzętowo programowych.

W praktyce FFDShow jest faktycznie wydajniejszy od niektórych dedykowanych kodeków ale od innych jest mniej wydajny i dlatego używanie go do wszystkich formatów jakie on obsługuje nie jest najlepszym wyjściem.

W tym konkretnym przypadku w liveupdate ALLPlayera jest specjalnie dobrany zestaw kodeków (w tym wspomniany ffdshow ale używany tylko przy niektórych kodowaniach) a pobranie ich rozszerza funkcjonalność ALLPlayera ponieważ lądują one osobno w jego folderze i domyślnie nie są rejestrowane w systemie (nie nadpisują już obecnych; z wyjątkiem niektórych takich jak RealAlternative).

Po ich pobraniu ALL ma do dyspozycji zarówno je jak i te zarejestrowane w systemiea inne playery maja dalej do dyspozycji to co było już w systemie.

W razie problemów/wątpliwości to fachowa pomoc jest na http://forum.allplayer.org/