Brak kodu od Origin

Witam. Zakupiłem wczoraj na platformie Origin grę, po ok. godzinie od złożenia zamówienia i opłacie przyszedł mi mail z potwierdzeniem zamówienia, jednak brak w nim kodu dodającego grę do mojego konta. Możliwe jest to, że po prostu pieniądze nie doszły do nich i dojdą dopiero dziś, czyli w dzień roboczy? Jest to dla mnie prawdopodobne, chociaż dziwi mnie fakt, że na moim koncie zamówienie widnieje jako zrealizowane i opłacone, co by świadczyło o tym, że kasa do nich dotarła. Konto mailowe mam na gmail, może to gmail blokuje jakieś treści i kod jest ukryty, czy może po prostu przyjdzie drugi mail z kodem?

Gra powinna zostać przypisana do twojego konta bez wpisywania kodu.  Kod używa się wtedy, gdy zakupisz grę w inny sposób niż z poziomu platformy Origin, wówczas procedura jest taka, że podajesz ten kod i gra jest przypisywana. Natomiast tak jak piszę, w twoim przypadku gra powinna zotać przypisana do konta automatycznie zaraz po prawidłowym zakończeniu transakcji. Sprawdź listę/bibliotekę swoich gier czy już nie istnieje ona na “twojej półce” :slight_smile:

Zawsze i chyba najtrafniej jest napisać do sklepu - może Ci nie wysłali jeszcze kodu :slight_smile:

Ta gra to dodatek do gry Battlefield Bad Company 2, BF BC2 Vietnam. Czy powodem braku gry na liście może być to, że podstawki do tej gry nie mam na Origin, a dodatek zakupiłem już przez tę platformę? Może trzeba wykorzystać klucz z podstawki na Origin i dopiero wtedy pojawi mi się dodatek?

Całkiem możliwe. Aczkolwiek kupować dodatek bez posiadania podstawki było nieprzemyślaną decyzją. 

Znaczy się ja podstawkę mam oryginalną normalnie, tylko wersję pudełkową, nie na Originie. Czy ten kod z pudełka mogę wykorzystać na Originie?

 

Jeśli zakupiłeś wersję pudełkową z kluczem do Origin to tak. Jeśli Origin nie wspira wersji pudełkowej to ten dodatek nic Ci nie da. 

 

Objaśniam bo może za bardzo zamotałem. Swego czasu BC2 wyszło w wersji pudełkowej i by zagrać w dodatek kupowało się też wersję pudełkową DLC. Potem BC2 wyszło też na platwormę Origin, gdzie dodatek kupiłeś. Spróbuj wprowadzić kod BC2 na Origin by przypisać do konta - może akurat się uda. Jak nie - to napisz do Origin że masz takową sytuację - może “wkleją” twój kod na Origin i będziesz mógł spokojnie zagrać. 

Ok, tak zrobię. Teraz nie mam pudełka przy sobie, zostawiłem w akademiku, ale jak dostanę je w swoje ręce, to dam znać jak efekt tego wszystkiego.