Brak kolejności w nazewnictwie partycji

Witam. Mam denerwujący mnie problem. Nowy dysk podzieliłem na dwie partycje i zainstalowałem Windows XP, na C:. Po uruchomieniu, Mój komputer widział tylko partycję systemową. Otwieram Zarządzanie dyskami w Narzędziach administracyjnych i jest tam druga partycja, jako dysk logiczny, oznaczona jako E: I tu jest mój problem. Pomijana jest następna w kolejności, litera D, do której czuję sentyment, a przez moją nerwicę natręctw cierpię z tego powodu :D. Nie da się przypisać „D:”, dla nowej partycji, bo po wybraniu opcji z menu, pojawiają się litery wyższe - F, G, H, itd., aż do Z. Wygląda to tak, jakby system przydzielił już jakiemuś urządzeniu nazwę „D:”, choć nie widać nigdzie niczego podobnego. Ewentualnie ukrył partycję D: przede mną, ale wyszłoby to, po zsumowaniu bajtów. Drugie pytanie, dlaczego system nie sformatował od razu obu partycji, tylko pozostawił obszar niepodzielny? Czy to normalna procedura, czy pominąłem coś przy formatowaniu dysku? Nie robiłem tego często, więc mogłem coś przeoczyć.

Pozdrawiam.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Poprawka. Widocznie jestem już zmęczony i nie zauważyłem, że w oknie Zarządzania dyskami, jednak jest urządzenie D:. System przypisał literę dla DVD, którego nie mam. Konkretnie, CD-ROM 0 DVD (D:) Zupełnie bez sensu. Czy można to zmienić? Drugie pytanie, dlaczego system nie sformatował od razu obu partycji, pozostaje aktualne.

Pozdrawiam.

Tak.

A kazałeś mu to zrobić?

Zmień na początek literę CD-ROM’u (z D na jakąś wolną), a następnie przypisz literę D partycji.

Wydaje mi się, że tak. Utworzyłem partycję C:, na której zamierzałem instalować system, następnie wskazałem obszar niepodzielony i utworzyłem drugą partycję, pozostawiając 10 bajtów. Zainstalowałem Winda i okazało się, że drugiej partycji nie ma, jest tylko dysk logiczny E:.

Dodane 03.11.2013 (N) 16:06

Falcon89. Jesteś genialny! Zadziałało! Brak logiki w myśleniu przypiszę ogromnemu zmęczeniu, bo nie przyznam się, że taki ze mnie głąb. Dzięki! :smiley: