Brak kolorów po włączeniu komputera

Witam.

Problem polega na tym że gdy włączam komputer tak jakby brakowało kolorów .

Pulpit jest koloru ciemno niebieskiego i nie da się tego zmienić .

Próbowałem już wszystkiego … Instalowałem sterowniki grzebałem w systemie i nic .

Czy to wina karty graficznej ?

Na pewno nie jest to wina monitora ani kabla VGA …

Pozdrawiam

Pulpit czy wszystko jest tego koloru ? Napisy w biosie też są niebieskie ?

Dosłownie wszystko

Fajnie by było, gdybyś mógł spróbować na innej karcie graficznej :lol:

Może to jakiś wirus?

Po mojemu grafika, lub masz uszkodzony/namagnesowany monitor…

To nie wina monitora …

Jeżeli karta graficzna jest zintegrowana z płytą główną to chyba nie będzie problemu by sprawdzić na innej karcie czy to, to ?

Najpierw sprawdzę grafikę jeżeli to nie to , to format pomoże jak nie jest to wina sprzętu :slight_smile:

Wiesz, po mojemu może być wina monitora. Ja miałem tak, że jak podłożyłem magnes w okolicy monitora(nie miałem pojęcia, że jest tak silny) monitor zaczął mi właśnie świecić w jednej barwie. Nie wiedziałem co jest grane, tak więc zawołałem tatę, odsunął magnes, włączył rozmagnesowanie monitora i kolorystyka wróciła do normy.

Jak masz jakieś dobre nagłośnienie i monitor crt to również może się dziać jak u kolegi wyżej. A co do formatu odradzam. Bowiem jeśli była by to wina sterownika to wtedy rozruchowe napisy biosu nie miały by koloru innego niż biały.

Grafika, monitor, albo kabel. Sprawdź styki w kablu, monitor na innym pc, a grafikę musisz pożyczyć. Z tym że potem musisz w biosie wyłączyć zintegrowaną przed testowaniem innej.

No tak, zapomniałem jeszcze o kablu sygnałowym… :stuck_out_tongue:

Monitor i kabel już sprawdzałem pod inny pc i wszystko w normie …

Więc wygląda na to że to wina grafiki …

Jutro postaram się to wszystko posprawdzać i dam odpowiedz

pozdrawiam :slight_smile:

w opcjach sterowników można zmieniać barwy i może coś tam się przestawiło(reinstalując sterowników nic nie da bo on może nie usuwać pliku konfiguracyjnego)

Sterownik nic nie daje przy wyświetlaniu napisów biosu …

no i co z tego przecież może mieć niebieski bios sam taki mam na laptopie w sumie to mogę se zmieniać kolor biosu

zawsze może dać mniej niebieskiego i wtedy będzie lepiej

jak się uruchamia komputer zaraz po naciśnięciu włącznika i pokazuje sprzęt to tam też jest niebieskie

Domyślnie jest białe a nie niebieskie. A sam nigdy biosa z takową opcją nie widziałem :stuck_out_tongue: