Brak kompozycji Aero

Witajcie!

 

 

Zacząłem w sobotę grzebać przy nowym komputerze: podzieliłem dysk na partycje, zainstalowałem windowsa, powgrywałem sterowniki, wszystkie możliwe DirectX, Net.Frameworki i Visual C++, jednak mam wciąż wrażenie, że czegoś mi w systemie brakuje. A to dlatego, że… nie mogę włączyć kompozycji Aero.

 

Niby one są (załącznik 1.) ale gdy chcę zmienić kolory i przezroczystość, włącza mi się menu podobne do tego z Win XP (załącznik 2.). Pogrzebałem co nieco, nawet zrobiłem reinstall systemu, ale nic to nie dało.

 

Sprawdzałem w właściwości systemu -> zaawansowane -> i w wydajności ustawiłem najlepszy wygląd, ale - znów - mam wrażenie, że opcji jest mało.

 

Dotychczas sprawdzone gry działają dobrze, sterowniki (przynajmniej te o których wiem, czyli od NVidii) też najnowsze, ale niepokoi mnie ten brak kompozycji, bo niekiedy przy np. przesuwaniu okien na pulpicie animacja rwie i okna przez siebie… przenikają? Ostatni raz miałem podobną sytuację po formacie szmat czasu temu i było to przed wgrywaniem sterowników. Teraz nie wiem gdzie szukać źródła problemu.

 

E: zapomniałem o sprzęcie:

 

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz

Karta graficzna Palit GeForce GTX 970 JetStream

Płyta główna ASRock B85, DualDDR3-1600

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 

Dysk Seagate Barracuda 3,5", 500GB

 

ROZWIĄZANIE