Brak konta o uprawnieniach administratora w systemie!

Witam! Dzisiaj miałem dosyć niecodzienne zdarzenie w pracy. Przygotowywałem komputer z Windows 7 Pro 32bit - nic specjalnego. Tak jak zwykle dograłem nowsze sterowniki i soft z konta lokalnego zakładanego podczas instalacji systemu. Podpiołem kompa do domeny, reset i zonk. Nie ma konta lokalnego… wyparowało. Mogę tylko wbić się na konto domenowe. Myslę sobie: spokojnie, w domenie mam konto o uprawnienich admina. Loguję się na konto domenowe i tu znowu zonk. Konto domenowe z uprawnieniami admina stało się kontem domenowym o uprawnieniach usera. Sprawdziłem z CMD co mi powie polecenie “net user”. Widze że pokazuje konto lokalne które mi wyparowało, ale nic więcej nie potrafie zrobić bo nie mam uprawnień administratora. Skrótowo: nie mam na komputerze żadnego konta o uprawnieniach administratora, nie potrafie go utworzyć, ani aktywować, nie mogę zrobić z kompem nic. Wbudowanego w Win7 konta admina nie aktywowałem wcześniej. Na innych konfigach wszystko działa jak powinno. Niestety tych feralnych konfigów mam kilkanaście sztuk. Reinstalować windowsa nie mogę ponieważ jest śmiesznie preinstalowany na HDD i nie ma żadnych płyt DVD czy to z systemem czy też software. Partycji recovery na HDD też nie ma. I teraz przechodzę do częsci zasadniczej. Jak przywrócić konto lokalne które “wyparowało” albo w jakikolwiek sposób zostać adminem na tego komputera?

a w trybie awaryjnym probowales?

W razie, gdyby tryb awaryjny nie przyniósł rozwiązania problemu: http://www.fixitpc.pl/topic/1231-zdegra … stratorzy/

Gotową obraz płyty z Windows RE możesz pobrać stąd: [http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … entry286](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/54-windows-re/page p 286) (nieco niżej w linkowanym poście).

Alleluja deFco247. Co prawda z braku odpowiedzi zapomniałem o tym wątku i sam znalazłem rozwiązanie (identyczne jak zaproponowane przez Ciebie: http://4sysops.com/archives/offline-enable-the-built-in-administrator-account-in-windows-7-and-vista/) ale i tak wielkie dzięki za pomoc!