Brak konta'Administrator'(?)

Witam!

Założyłam wczoraj drugi profil w komputerze.Był gość i Administrator.Problem w tym, że ten drugi…znikł !!

Folder Adm. jest,ale z odmową dostępu. Nie ma możliwości przelogowania się…proszę o pomoc!

Pozdr.

S.P.

![-o<

Jaki sys?

system xp

Sprawdź (w odpowiednim profilu) w panelu kontrolnym użytkowników albo wystartuj kompa w trybie awaryjnym. :mrgreen:

Panelu kontrolnym? :roll: Wystartuj w trybie awaryjnym? :roll: eeee?

Start -> Uruchom ->cmd

wpisz

net user Administrator /active:yes

zrobiłam, wyskoczyło:

14936301zt3.th.jpg

Pomiędzy Administrator a /active:yes powinna być spacja

Przykład:

net user Administrator /active:yes

Wyskoczyło że polecenie zostało wykonane, co dalej?

Chodzi o to że chcę mieć swobodne “przeskakiwanie” z jednego użytkownika na drugi (tj. z Administratora na Filipuś).

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Włącz usługę Szybkie przełączanie użytkowników (Fast user switching).

Start -> uruchom -> services.msc

Odszukaj podaną wcześniej usługę.

Więcej info - http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/693,1 … 3%B3w.aspx

Dodatkowo sprawdź usługę “Usługi terminalowe” czy jest ustawiona na tryb automatyczny.

Cały czas mam wł. funkcję szybkiego przełączania użytkowników, ale dalej nie ma tego Administratora! ;(

Nie używaj szybkiego przełączania tylko całkowicie wyloguj się z systemu i sprawdź czy na ekranie logowania jest dostępny admin.

nie ma!Jest tylko Filipuś …ja się załamię…straciłam wszystkie dane…w tym pracę dyplomową!Chcę umrzeć…zróbcie coś z tym! !!

wyłączyłm szybkie przełączanie

Nic nie straciłaś. Aby odzyskać dostęp do dokumentów wykonaj :arrow: http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/308421/pl

jak wł. tryb awaryjny?

Wszystko masz wyjaśnione tutaj :arrow: Specjalne tryby uruchamiania systemu

StaraPokrzywa , nie musisz umierać od razu, wystarczy przejąć folder na własność.

Olcia ma racje, wystarczy prosty zabieg :stuck_out_tongue:

StaraPokrzywa , wciśnij F8 przed bootem Windowsa (okno z logo systemu i przelatującym paseczkiem) i tam wybierasz Tryb awaryjny.