Brak krawędzi ekranu


(Sloik 13) #1

Witam!

Nie jestem pewien czy rozpoczynam watek w dobrym miejscu, więc proszę moderatora o ewentualne przeniesienie, jeżeli to złe miejsce.

Otóż kupiłem sobie kartę grafiki Galaxy GeForce 7600SG 256MB DDR3 Zalman Edition. Wszystko niby jest jak w bajce, oprócz jednego "problemu". Prawa krawędź ekranu nie ma granicy. Mogę sobie myszką wjechać jakieś 5cm (moje przypuszczenia) poza widoczny fragment obrazu!! Nie wiem co z tym fantem począć - trochę mnie to wkurza :expressionless: Dodam, że pracuję na 8-letnim monitorze Samsung SyncMaster 753DF '17, na rozdzielczości 1280x1024 i odświeżaniem 60 Hz. Bardzo was proszę o pomoc!

Pozdrawiam, Sloik


(Klossj23) #2

Lepiej zmniejsz rozdzielczość wyświetlania (przy 17 calach to jak na mój gust za dużo) i zwiększa częstotliwość odświeżania, bo nie długo oślepniesz (sprawdź jakie ustawienia akceptuje monitor i co możesz z karty graficznej wyciągnąć). Zaglądałeś do OSD monitora ? Zdaje się, że są tam ustawienia do regulacji geometrii obrazu.


(Sloik 13) #3

Dzieki za odpowiedź !!

Lubię małe literki i dlatego ustawiłem taką rozdzielczość :slight_smile:

Zmieniłem ją teraz na 1152x864 i odświeżanie na 75Hz. W OSD są ustawienia geometrii obrazu, ale u mnie kształt jest w sam raz. Pasek przewijania i końcówka startu z godziną mieszczą się na pulpicie, a myszka wyjeżdża na czarne i jej nie widać... :expressionless:


(kamil_w) #4

A nie maszw monitorze może opcji autodopasowania? U mnie w Samsungu 193P+ wystarczy przytrzymać przycisk włączający monitor i reszta sama się dopasowuje :wink:


(goomish) #5

Założę się, że możesz "wyjechać" myszką o wiele więcej niż 5 cm :). Na moje oko to będzie mniej więcej tyle co szerokość ekranu.

Zajrzyj do Panelu sterowania (Windows i/lub NVIDii) i albo:

  • wyłącz obsługę wielu (dwóch) monitorów

  • przeciągnij ekran pomocniczy NAD główny (wtedy myszka będzie "uciekała" nad górną krawędź monitora

  • przełącz tryb wielu monitorów na klonowanie. Myszka nie będzie uciekała a na obu ekranach będzie się działo dokładnie to samo.


(Sloik 13) #6

ja mam niestety monitor CRT, który ma 8 lat - takie bajery to tylko w Erze :stuck_out_tongue:

Więc z tego co przed chwilą sprawdziłem funkcja wielu monitorów jest wyłączona, chociaż nVidia proponuje mi szereg opcji z tym związanych, np: przeniesienie na następny ekran :expressionless: :expressionless:

A gdzie w Windowsie jest funkcja wielu monitorów??


(mysz 1) #7

Instrukcja dla monitora :

http://www.samsung.com/pl/support/produ ... &language=

Wszystko można ustawić OSD monitora .

http://org.downloadcenter.samsung.com/d ... -00pol.pdf


(Sloik 13) #8

to nie jest wina monitora - jak podłączę go do zintegrowanej karty to wszystko jest OK!!


(mysz 1) #9

Monitory CRT trzeba ustawiać dla każdej karty graficznej i częstliwości odświeżania .

Zmieniłem w starym kom.grafikę Matrox 8MB na 32 MB i tak musiłem ustawiać monitor CTX . [11 lat]

Podłączyłe monitor CTX pod kartę GTS 8800 , obraz też musiałem ustawić .


(Sloik 13) #10

No dobra, więc może podpowiesz mi która funkcja w OSD jest odpowiedzialna za tan problem który u mnie występuje... Ja przeszukałem wszystkie opcje i niestety nic nie znalazłem na ten temat :expressionless:


(Lukaszk 89) #11

U mnie można regulować to w "Picture " i "H-Position" i "V-Position".Co prawda mógłbyś coś skonkretyzować bo z jedengo z Twoich wcześniejszych postów wnioskuje że wszystko jest ok.(fragment o mieszczącym się pasku zadań).Chyba że coś źle zinterpretowałem?


(Sloik 13) #12

bo pasek z całym ekranem jest na właściwym miejscu! Tylko myszka wychodziła mi na czarność poza pulpitem.

pogrubiłem wychodziła , bo problem rozwiązałem dziś rano! :smiley:

mam zintegrowaną kartę grafiki i zamiast ją odinstalować w windzie to tylko wyłączyłem... i dlatego całe zamieszanie - windows dalej uważał, że ona działa i generował tam obraz :stuck_out_tongue:

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC!!!

temat do zamknięcia :wink: