Brak kursora, paska zadań i ikon. Sama tapeta

Witam

Jak temat sugeruje, mam problem z wyżej wymienionymi funkcjami, zaraz po włączeniu komputera. Ale zacznę od początku. Otóż zaczęło mnie denerwować to, że gdy grałem jakąś w starszą gierkę, np. Starcraft i miałem jednocześnie zminimalizowaną jakąś przeglądarkę, uTorrenta czy chociażby jakikolwiek folder, te “uciekały” mi za ekran, co było naprawdę denerwujące zważywszy na to, że bardzo ciężko było je stamtąd przywrócić nawet ich nie widząc. Okazało się, że w personalizacji miałem 2 ekrany (a posiadam jeden monitor) i prawdopodobnie były one rozciągnięte. Prawdopodobnie, ponieważ ukazana była sama rozdzielczość, obrazki przedstawiające ekran i możliwość zaznaczenia głównego ekranu. I tu właśnie się zaczął problem. A mianowicie postanowiłem wybrać tą opcję ostatnią i nagle, wszystko zniknęło i nic nie chciało wrócić. Oczywiście poszedł restart komputera. Resztę już macie w temacie. Włączanie ctrl+alt+dlt nic nie daje, tylko pojawia się czarny ekran, ale co ciekawe - można się domyśleć, że działa to po “drugiej stronie” ekranu, ponieważ klawiatura działa i można to ten czarny ekran wyłączyć Escape’m czy nawigować strzałkami i intucyjnie włączyć Menadżera, co zauważyłem przez ułamek sekundy jak wyłączałem ten czarny ekran. Nawet alt+tab powodował przyciemnienie ekranu, czyli coś musiało zostać włączone w drugim pulpicie. Tryb awaryjny działa bez zarzutu, ale co to za siedzenie przy czymś takim. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem, bo nie tylko ja jestem użytkownikiem tego komputera a wiadomo, że bez tego ani rusz.

 

Pozdrawiam.

W awaryjnym uruchom przywracanie systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/features/system-restore

Piszesz “komputera” więc zakładam, że box - jak przełączysz monitor do drugiego potu na karcie graficznej to zadziała drugi pulpit po uruchomieniu, wtedy wyłącz pierwszy monitor i przepnij z powrotem.

…albo przetestuj u kogoś z dwoma monitorami ile razy klepnąć tab i kiedy enter po prawokliknięciu i wybraniu rozdzielczości  ;-)