Brak łączenia z internetem po formatowaniu dysku C

Witam. Robiłem formatowanie dysku C i obecnie nie mogę połączyć się z internetem(teraz piszę z kompa w innym pomieszczeniu), dodam, że z netem łączę się poprzez modem(telewizja kablowa). Sygnał jest właściwy, więc nie jest to problem wychodzący od właściciela telewizji.

Co powinienem zrobić, aby uzyskać połączenie.

A sterowniki do modemu wgrane??? w przypadku ethernetu stery zwykle pomagają modem myśle że też

Właśnie nie, ale jak dostanę te sterowniki…czy mogę je odszukać w komputerze(jeżeli tak, to jak?). Jak nie to może inny sposób- dodam, że w obsłudze kompa jestem raczej słabawy :frowning:

zobacz w panelu sterowania -> system -> menadżer urządzeń czy przy jakimś urządzeniu masz znaczek wykrzyknika. i przy jakim urządzeniu (a i powiedz mi dokładnie czy łącze sie przez modem tzn, taki typowy modem czy masz tak jak ja idzie kabel koncentryczny rozdziela sie na 2 takie same jeden do TV a drugi do skrzynki z modemem ASDL i z modemu idzie kabel ETHERNET czyli skretka do PC) i podaj mi nazwe płyty głównej jak znasz jak nie to odczytaj programem AIDA32 chyba że możesz zajrzeć do budy

Więc tak: wykrzykników brak, jest to typowy modem, dane o mojej płycie głównej to:

Producent systemu: NVIDIA

Model systemu: AWRDACPI

Procesor: AMD AthlonXP 2500+,MMX,3DNOW,1.8 GHz

Pamięć: 512 MB RAM

  • Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 10/17/2003-nVidia-nForce-6A61BPAAC-00

Nazwa płyty głównej Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon

…i z tego co wiem, powinno mieć to związek właśnie z INVIDIA, a w miejscu nazwy karty sieciowej jest jakiś inny symbol, również w miejscu “połączenia sieciowe” gdzie jest informacja o sygnale, powinno być tez coś z nazwą INVIDIA

Dodane 08.08.2009 (So) 16:14

NVIDIA, nie INVIDIA

Spróbuj zainstalować takie stery

ogólnie:

http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html

do audio

http://www.nvidia.com/object/nforce_aud … n2kxp.html

to takie ogólne do chipsetu nVIDIA

Pierwsze pytanie, jak mam zainstalować te stery, skoro nie mam dostępu do neta- sorki za pytanie(nie jestem w tym za dobry), ale może jest jakaś możliwość(np. zgranie na pendrive).

A drugie pytanie które stery, bo po wejściu na tą stronkę mogę pobrać zarówno te “główne”(Primary Download Site ) jak i te tzw.Mirror Site

U.S. English

File Size: 26.8 MB

WHQL Certified

Downloads

» Primary Download Site «

» Mirror Site 1

» Mirror Site 2

» Mirror Site 3

International

File Size: 30.5 MB

WHQL Certified

Downloads

» Primary Download Site «

» Mirror Site 1

» Mirror Site 2

» Mirror Site 3

O Jezu… Mirror to jest serwer zastepczy(opcjonalny) z którego pobierzesz to nie ma różnicy …

ale na drugim kompie masz neta skoro tutaj piszesz co niet??? No…

więc kliknij na albo PRIMARY DOWNLAD SITE

albo na któryś z mirrorów

zapisujesz na dysk > kopiujesz na PENA i instalujesz na kompie bez neta >>>

Sory, wiem, że jestem ciężkim przypadkiem w pomocy, ale tak to już jest…postaram się zastosować do Twoich propozycji, zainstaluje te stery i zobaczymy co się będzie działo.

Dzięki z pomoc, mam nadzieje, że uda mi się odzyskać łącze.

ściągnij tylko to z pierwszego linka skoro tylko modem

O.K, wielkie dzięki…będe działał, wprawdzie komp nie jest mój- stąd to formatowanie, dlatego też może są i te problemy, nie mam też sterowników do płyty głównej, karty dźwiękowej i karty graficznej, dlatego tak pytam i proszę o pomoc- informatyk ze mnie żaden, a wiem, że to są niezbędne operacje do sprawnego funkcjonowania sprzętu. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i poświęcony dla mnie czas.