Brak łączności z ftp?

Witam postawiłem serwer FTP na kompie za pomocą cesarFTP mam wewnętrzne ip więc admin przekierował mi port na 8020 i 8021 z osiedlowej sieci łaczenie jest ok ftp://mój ip i jest ok a do łączenia z poza osiedlowej sieci dał mi adres ftp://jego ip:8021 ale to nie działa? powiedział że to coś w ustawieniach w cesarftp ja mam mieć ustawione na serwerze port 21 chyba.? Może ktoś wie co zmienić w ustawieniach żeby łączyć się z poza sieci osiedlowej? :frowning:

to zmień port na 8021

Ale czy napewno u mnie na serwerze powinno być ustawione na port8021 bo admin mi powiedział że ma być 21?

Musisz ustawić 8021, port 21 jest domyślny. Jak ktoś będzie próbował na 8021 a ty ustawisz na 21 to logiczne że się nie połączy

Więc powinno pomuc tylko zmiana portu z 21 na 8021 czy jeszcze coś trzeba zmienić?

Powinno starczyć. Wtedy ludzie z twojej sieci jak i z poza sieci będą wpisywać ftp://adresIPpubliczny:8021

Ale niestety nie łączy!?

Musisz coś źle ustawiać, albo admin coś namieszał. Uruchom ten server i wpisz u siebie w przeglądarce ftp://twójAdresWewnetrzny:8021 jeśli nie będzie działać to znaczy że coś źle ustawiłeś. Jeśli będzie działać wpisz ftp://adresIPpubliczny:8021 jeśli nie będzie działać to znaczy że admin coś żle ustawił.

Jak wpiszę ftp://twójAdresWewnetrzny:8021 to wszystko jest ok tylko jak wpisuje ftp://adresIPpubliczny:8021 to niestety ani ja nikt nie może się zalogować A po tym adresie prywatnym wszystko działa i mi i koledze w naszej sieci osiedlowej?

Zapytaj się jeszcze raz admina

OK dzięki