Brak ładowania baterii w ikonce na pasku narzędzi

Ikona ładowania laptopa pokazuje, że nie ładuje i jest podłączony, stan 79 % i ten stan nie zmienia się.

Co mogło się zepsuć?

Ostatnio były cholerne upały i komp chodził w tych upałach, strasznie był nagrzany, chodzi nadal, ale coś jest chyba nie tak z ładowaniem, a przynajmniej nie pokazuje prawidłowego stanu naładowania baterii.

Mi to nie przeszkadza, to nie przenoszę tego laptopa, ale czy to może być początek jakiejś większej usterki, czy w ogóle coś z tym robić?

Dodam tylko, że gdy wyciągnę i włożę wtyczkę, to na chwilę pokazuje ładowanie, ale zaraz przestaje migać i tyle, z tym, że za chwilę pokazuje stan w pełni naładowanej baterii bez opisów dodatkowych, że się nie ładuje, itd.

Jak ktoś ma jakiś pomysł, to proszę o radę. lapek to dell inspiron 1520.

no i co w tym dziwnego rozładowywuje się minimalnie a ty go zaraz doładowywujesz, odłącz go od ładowania na dłużej aż pokaże się komunikat o niskim stanie baterii i dopiero go naładuj.

  1. Nigdy go nie odłączałem od zasilania, nie mam takiej potrzeby

  2. Gdy wyłączam zasilanie ekran robi się koszmarnie ciemny, na żadnych opcjach nie da się go rozjaśnić, taka uroda kompa

  3. Rozładować do zera się go nie da, bo zatrzymuje się na 42% naładowania i się wyłącza i tyle.

Być może taką baterię trzeba wymienić, ale myślę, że skoro nie korzystam z lapka przenośnie, to nie ma znaczenia czy bateria jest stara czy nowa.

Być może coś się zepsuło w okolicach gniazda, ale wtedy by komp w ogóle nie działał. Nie wiem. Taka uroda może i już.

A ile ten laptop ma już lat?

2,5 roku

lieft , co znaczy “brał ładowania baterii”? Nazwij temat konkretnie i bez błędów. Inaczej zostanie usunięty.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Chłopie, to już zajechałeś akumulator na maxa !!

Spróbuj wyciągnąć baterię i uruchomić laptopa z samego zasilacza.

***********************************

Dodane 26.05.2010 (Śr) 15:11

Jasność ekranu możesz ustawić w opcjach zasilania.

tak, wiem, dzięki, ale to już robiłem, być może jest jakaś wada lub uroda tego lapka.