Brak ladowania sie Ubuntu

Witam.

Piszę w sprawie problemu z moim laptopem. Otóż od jakiegoś czasu po wymianie dysku twardego z racji braku oryginalnego windowsa zacząłem pracować na Ubuntu. Problemy zaczęły się po aktualizacji systemu do wersji 12.04. Po włączeniu komputera, gdy powinien zacząć ładować się system był tylko czarny ekran. Po ponownym włączeniu pojawiała się konsola i po wybraniu uruchomienia przez starszą wersję wszystko było dobrze - do dzisiaj. Teraz po oknie biosu mam tylko czarny ekran. Nagrałem na usb linuxa, ale z live’a też nie chce odpalić. Próba instalacji systemu też nic nie daje, skanowanie pamięci nie wykrywa błędów. Nie znam sie, ale wydaje mi się, ze padła karta graficzna i tu moje pytanie. Jak znaleźć winowajce?

Temat wrzucam do tego działu, bo to raczej hardware, a nie system. Jeśli się mylę, to proszę o przeniesienie.

Z góry dziękuję za pomoc.

MHDD możesz sprawdzić dysk.

Wcześniej odpal jakiś inny LiveCD czy tam Live USB.

kacper. , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.