Brak ładowania systemu/zawieszanie się systemu


(EngelOleś) #1

Witam

Od kliku dni mój komputer ma poważne problemy z uruchomieniem, podczas rozruchu w 9 na 10 przypadków nie ładuje się system wyrzucając komunikaty o uszkodzeniu lub braku plików w "system32". Dziś po udanym starcie na pasku pojawił się chmurkowy komunikat o uszkodzeniu C:\$Secure[..}Plugin, dokładnie nie wiem bo nie zdążyłem nawet zapisać zdjęcia gdyż komputer się zawiesił, i tutaj pojawia się drugi problem z zawieszaniem pracy systemu. Dzieje się tak nie zależenie od okoliczności użytkowania, ładowanie systemu, tapeta, przeglądarka, gra, nie ma reguły, czasem zawieszenie poparte jest bluescrren'em. Dodatkowym objawem jest częste nie ładowanie karty graficznej do pracy. Przepraszam że tak nie składnie ale nie wiem od czego zacząć i jak zabrać się za jaką kolwiek robotę.

-- Dodane 28.07.2013 (N) 16:08 --

http://tinypic.com/r/2n9cq5z/5 <--- wrzucam komunikat z chmurki


(falcon89) #2

Uruchom Wiersz poleceń (jako Administrator), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter i jak pojawi się ten komunikat

Wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Jeśli będzie coś naprawiał powtórz wszystko jeszcze raz.

Pokaż SMART dysku HDD z CrystalDiskInfo portable wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), pokaż screena z programu (wszystkie parametry).


(EngelOleś) #3

jeżeli chodzi o chkdsk c: /f to nic się nie stało, komputer uruchomił się normalnie, bez dodatkowych okienek, zakładam też że nic nie było naprawiane, nie pojawił się również komunikat na pasku startowym,

wrzucam zdjęcie z CrystalDsik http://tinypic.com/r/28ti7t4/5