Brak Lan, działa wifi

Hej!

 

Pisze z innego komputera bo w domu mam problem

 

Po przyjeździe na święta do domu, nie mogę się podłączyc do siecie LAN (wifi nie mam)

Pokazuje mi inne sieci wifi sąsiadów, ale hasła mają ;p

 

usunąłem buga z karty sieciowej (według jednego z filmików na youtube trzeba było , pogrzebać w rejestrze, menadzerze urządzeń i zarządzaniach dysku, po drodze, wpisać 0 oraz zaznaczyć system dziesiętny), 

Dzięki temu przy kartej sieciowej zniknął on wraz ż żółtym wykrzyknikiem (zapomniałem jego nazwy)

 

Jednak problem pozostał i nadal komputer domowej sieci nie może wykryć. Przed formatem komputera tego nie miałem

 

Mam Acer Aspire 5740/5340 a, a w kartach sieciowych mam tylko Atheros AR5B3 Wireless Network Adapter

 

W siostrze laptopie mam 2 rzeczy, Też Wireless Adapter oraz Realtek PCIe Family Controler

 

U mnie brakuje (żólte !), Ethernet Controller i PCI Simple Comunications Controller. Ich brak powoduje niemożność podłączenia do LAN sieci? Zaraz po formacie i na innym lanie nie miałem problemu podłączenia sie do kabla

Instalowałeś sterowniki producenta? Instalowałeś sterowniki płyty głównej (chipsetu)? Jaki system operacyjny?

Instalowałem sterowniki za pomocą slim drivers, pokazuje mi że mam wszystkie sterowniki zainstalowane

 

mam win 7 home premium 64 bitowy

Nie masz zainstalowanych sterowników do karty sieciowej Broadcom.

Wygląda na to, że ten: http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Lan/Lan_Broadcom_12.2.2.2_W7x86W7x64_A.zip?acerid=633965379172083455&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%205740&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=EMEA_27

Nie ma za co, Wesołych Świąt :slight_smile:

Już po problemie, ten sterownik był bardzo pomocny, dzieki wielkie