Brak Layout.ini w katalogu Prefetch


(Keymen3) #1

Witam, dzisiaj na naszym forum przeczytałem coś takiego:

Wszystko wydaje się tu jasne tylko, kiedy próbowałem to zrobić okazało się, że w ogóle nie mam w C:\WINDOWS\Prefetch pliku Layout.ini :frowning: Czy mimo to usunąć wszystkie pozostałe? Co robić?


(Morphdreamer) #2

Możesz spokojnie usunąć te pliki.

Co do layout.ini to w wierszu poleceń wklep:

Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

I Layout.ini pojawi się w katalogu.


(Keymen3) #3

dzięki!


(JesperKyd) #4

Przeczytaj i sam oceń czy warto usunąć zawartość C:\WINDOWS\Prefetch

http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1 ... fetch.aspx


(Keymen3) #5

Zastanawiałem się nad tym czy warto zmienić wartość w rejestrze na którąś z powyższych :? Rozważam funkcję 1... Co wy na to? Chodzi mi tylko o to, żeby windows (jak jest ładowanie podczas startu) szybciej się ładował, ale jak coś spowolnie tą czynnością albo popsuje to odrzucam tą zabawę.


(jan1) #6

Jeśli wyczyścisz ten folder system uruchomi się szybciej ,ale na starcie uruchamia się nie tylko system ale tez programy np.ochronne i tutaj ich start się wydłuży bo system musi wówczas zebrać potrzebne informacje .Wydłuży się czas uruchomianych aplikacji .Folder ten czyśći się automatycznie z informacji starszych niż trzy dni.Reasumując nic nie zyskujemy przez czyszczenie czy tez zmianie ustawień domyślnych wręcz przeciwnie wydłużymy całkowity start a i możemy wpaść w tarapaty.


(Keymen3) #7

A da się jakoś przyspieszyć (bez konsekwencji) ładowanie paska Windows? Znalazłem coś takiego http://forum.gladiator-antivirus.com/up ... 045341.jpg, ale nie wiem jak się tym posługiwać :? Co zaznaczyć itp? Jakieś rady?


(jan1) #8

Kiedyś go testowałem,najlepsza rada to wyłączenie zbędnych usług lub nadać im tryb ręczny tak by nie startowały automatycznie z systemem.

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=7723