Brak Layout.ini w katalogu Prefetch

Witam, dzisiaj na naszym forum przeczytałem coś takiego:

Wszystko wydaje się tu jasne tylko, kiedy próbowałem to zrobić okazało się, że w ogóle nie mam w C:\WINDOWS\Prefetch pliku Layout.ini :frowning: Czy mimo to usunąć wszystkie pozostałe? Co robić?

Możesz spokojnie usunąć te pliki.

Co do layout.ini to w wierszu poleceń wklep:

Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

I Layout.ini pojawi się w katalogu.

dzięki!

Przeczytaj i sam oceń czy warto usunąć zawartość C:\WINDOWS\Prefetch

http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/1 … fetch.aspx

Zastanawiałem się nad tym czy warto zmienić wartość w rejestrze na którąś z powyższych :? Rozważam funkcję 1… Co wy na to? Chodzi mi tylko o to, żeby windows (jak jest ładowanie podczas startu) szybciej się ładował, ale jak coś spowolnie tą czynnością albo popsuje to odrzucam tą zabawę.

Jeśli wyczyścisz ten folder system uruchomi się szybciej ,ale na starcie uruchamia się nie tylko system ale tez programy np.ochronne i tutaj ich start się wydłuży bo system musi wówczas zebrać potrzebne informacje .Wydłuży się czas uruchomianych aplikacji .Folder ten czyśći się automatycznie z informacji starszych niż trzy dni.Reasumując nic nie zyskujemy przez czyszczenie czy tez zmianie ustawień domyślnych wręcz przeciwnie wydłużymy całkowity start a i możemy wpaść w tarapaty.

A da się jakoś przyspieszyć (bez konsekwencji) ładowanie paska Windows? Znalazłem coś takiego http://forum.gladiator-antivirus.com/up … 045341.jpg, ale nie wiem jak się tym posługiwać :? Co zaznaczyć itp? Jakieś rady?

Kiedyś go testowałem,najlepsza rada to wyłączenie zbędnych usług lub nadać im tryb ręczny tak by nie startowały automatycznie z systemem.

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=7723