Brak linii telefonicznej

Cześć :slight_smile:

Mam kilka pytanek odnośnie linii telefonicznych.

Niestety w domu nie mam pociągniętej takiej linii. To odcina mnie praktycznie od jakiegokolwiek stałego łącza.

Jak wygląda pociągnięcie linii telefonicznej do domu, gdzie mam o to pytać i ile taka operacja kosztuje?

Mieszkam na wsi. Sąsiedzi mają linie w domach, więc u mnie też powinna być możliwość podłączenia…

Pozdrawiam, Jacek :smiley:

zadzwon do TP SA to Ci wszystko wytłumaczą

założenie linni jest za darmo tzn 1złcprzy umowie na 2 lata

Ps jeżeli sąsiedzi maja linie od tp to nie znaczy ze i tobie założa bo jeżeli koszy założenia beda powyzej 750zł to zapomnij

jak nie chcesz miec telefonu do tego to miesiecznie +około 30 zł za utrzymanie łącza

Nie na każdej wsi jest radiówka, a wiele z nich nie działa lepiej niż łącze przewodowe.

Możesz zainteresować się łączami po CDMA i WiMax.

Bez przesady,nie jest tak zle.Znajomi na wsi bez problemów korzystają z internetu 1-15Mbit.

Co za bzdety, na niejednej wsi mają lepsze centrale niż w mieście …

Najprościej będzie wybrać się do punktu TP lub Orange. TP nie powie Ci nic na temat możliwości technicznych dopóki nie złożysz zamówienia. Idziesz do punktu i składasz zamówienie na POTS. TP przekazuje to do Sprint’a i albo zamówienie jest realizowane albo anulowane ze względu na brak możliwości technicznych. Możesz pogadać z ludźmi pracującymi w najbliższym punkcie TP/Orange i oni będą mniej więcej zorientowani jak to wygląda w Twojej miejscowości.

Dodam jeszcze, że gdyby Ci nie chcieli podpiąć linii to muszą Ci co miesiąc płacić za to, że nie masz dostępu do telefonu stacjonarnego.

Ale telefon mogą podłączyć po radioodstępie, a tam nawet z modemem analogowym są problemy.

Dzięki @Kpc21 :slight_smile: WiMAX albo CDMA wydają się jedynymi alternatywami, bo kabla pociągnąć mi nie chcą…

To jest ciekawe… Mogę prosić o jakieś szczegóły? :smiley:

Moja Ciocia przeniosła się do nowego domu do którego nie była podciągnięta linia TP. Po wielu telefonach i wizytach w biurze obsługi okazało się, że instalacja była za stara i nie dało się “dopiąć” nowego domu a modernizacja jest ogromnie droga.

Teraz TP co miesiąc płaci jej wysokość abonamentu na jaki podpisana była umowa, aż do czasu, gdy jej tego telefonu nie podepną. To im wychodzi dużo taniej niż ulepszanie centrali.

Dodam jeszcze, że od podpisania umowy mają oni chyba rok (albo 1,5) na doprowadzenie linii. Dopiero po tym czasie wypłacają kasę.

Pozdro.

W takich sytuacjach stosują też inny sposób o którym wcześniej wspomniałem - telefon działa drogą radiową poprzez tzw. radioodstęp. Dawniej realizowali to poprzez sieć NMT Centertela, teraz poprzez sieć GSM Orange. I tutaj o Internet, czy nawet faks, jest ciężko.

Nie musi się zgadzać na telefon drogą radiową.

TP jest monopolistą i ma prawo każdemu zapewnić dostęp to telefonu po linii telefonicznej.

Siemka. To ja może napisze jeszcze tutaj żeby nie robić problemu nowym tematem. Otóż tak. Mieszkam na wsi i jak narazie mam neta cdma i całkiem nieźle sobie radzi (1.5 mb/s ) ale pingi są duże (nie mniejsze niż 80 ;/). Ogólnie to 1 km od mojego miejsca zamieszkania jest nowo wybudowane rondo i na nim znajduje się jakaś chyba linia telefoniczna tzn. są zwykłe słupy i na niektórych są skrzynki te takie zółte powieszone u góry. Dodam jeszcze że 100m od mojego miejsca zamieszkania koleś ma neośke od zawsze, no ale ja niestety nie mam dostępu. Czy mam jakoś napisać do tp o przyłaczenie do neostrady, czy co. Czy oni muszą mi założyć tą linie ?

z góry thx

Muszą założyć ci telefon. Ewentualnie płacić ci “odszkodowanie” za brak telefonu. Ale linia telefoniczna nie musi pozwalać na dostęp do Internetu.