Brak literki "ó" (prawy Alt + o) w Windowsie XP

Cześć, ostatnio zauważyłem u siebie problem z wpisaniem litery “ó” w Windowsie (jakimkolwiek programie). System jest po reinstalacji, przypuszczam, że jakiś skrót klawiaturowy to blokuje. Jak to sprawdzić?

Dodam, że nie jest to uszkodzenie mechaniczne (np. litera “Ó” wpisuje się bez problemu - Shift + Alt + o).

System jest po niedawnej reinstalacji, ma SP3.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Brak literki “ó” najparwdopodobniej powoduje program TuneUp Utilities a konkretnie jego moduł TuneUp Memory Organizer. Ten ostatni ma skrót do ręcznej optymalizacji pamięci RAM: ctrl+alt+o, musisz zmienic w opcjach ten skrót na inny i problem zniknie

A jeżeli ktoś nie posiada programu TuneUp Utilities :?: :frowning:

Może sprawdz opcje jezykowe w Panelu Sterowania w Opcjach Regionalnych. Język oczywiście ma być PL w pierwszej i ostatniej zakładce. a w zakładce Języki klikasz szczegóły i zaznaczasz jezyk programisty, jeśli go nie masz musisz dodać. Pozostałe najlepiej usunąć.

Może PeerGuardian 2

Hotkey Detective 2 program pozwala na podgląd i edycję skrótów klawiaturowych http://www.jfwlite.com/hotkeyd.zip

:slight_smile:

Sprawdź ustawienia ATI CONTROL CENTER tzw HOTKEYS jeśli masz Radeonka to istnieje duże prawdopodobieństwo że tam masz ten skrót. Ja miałem to samo z literką “ć”