Brak łopatki wentylatora w nowej karcie graficznej

Witam

Kupiłem kartę graficzną ASUS GeForce GTX 1070 i zauważyłem brak jednej łopatki w wentylatorze dopiero dzień po odebraniu paczki, przejrzałem paczkę i nie widzę żeby gdzieś była łopatka więc raczej to nie jest pod czas transportu. Co zrobić jeśli kupujący nie będzie chciał mi wymienić wentylatora?

Wszystko zależne od tego gdzie ją zakupiłeś. Jeśli prywatnie to masz małe szanse na udowodnienie takiej usterki. Jeśli natomiast zakupiłeś przez jakiś portal aukcyjny typu Allegore, to masz prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni, gdyż stan faktyczny “może” nie zgadzać się z opisem. Wszystko zależne gdzie towar został zakupiony i na jakich warunkach.

Tak to przez Allegro a póki co sprzedawca milczy, raczej nie da się wymienić samego wentylatora nawet już na własny koszt?

Myślę że można bez problemów - trzeba znaleźć zamiennik / część serwisową i można to nawet zrobić samodzielnie. Myślę że ten “dodatkowy” koszt nie pochłonie za dużo twoich funduszy.

Możesz podesłać linka do aukcji ?

A pomożecie mi znaleźć taki zamiennik? Karta ma numer: SKU: ROG-STRIX-GTX1070-8G-GAMING

Nie chcę jeszcze robić antyreklamy sprzedającemu tym bardziej że to był zakup kilku kart i w pozostałych jest wszystko ok.

Należy dobrać sam wiatrak - https://pl.aliexpress.com/cheap/cheap-graphics-cards-asus.html , możesz też popytać np. w Proline.

Pytałem w paru miejscach w Proline także i niestety nie mają, odsyłają do Asusa a Asus też nie ma… Na tym aliexpress widzę że jest parę podobnych tylko kwestia dobrania odpowiedniego