Brak losowania adresu IP

Witam,

jakim “magicznym” poleceniem wyłączyć w windows losowanie IP dla podłączonych kart sieciowych z nie ustawionym statycznym IP i bez serwera dhcp ?

wkładam wtyczkę i chcę mieć 0.0.0.0 jeżeli dhcp nie odpowie, jak odpowie to niech się oczywiście skonfiguruje.

Pozdrawiam

w “magicznym” edytorze rejestru przechodzisz do:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces

wewnątrz Interfaces będą identyfikatory GUID wszystkich skonfigurowanych adapterów sieciowych - wybierasz ten, dla którego chcesz wyłączyć przydzielanie adresów gdy brak pobranego z dhcp (GUID możesz sprawdzić w menedżerze urządzeń dla karty sieciowej właściwości/szczegóły/właściwość : identyfikator GUID klasy urządzeń - przynajmniej tak ma vista, jeśli nie znajdziesz w xp poszukam na kompie w firmie)

i wreszcie na koniec dodajesz nową wartość typu REG_DWORD o nazwie IPAutoconfigurationEnabled i wartości 0 (zero)

dziękuję za informację, chodziło mi (czego nie napisałem) o masowe rozwiązanie, czyli np skrypt net.bat który wyłącza losowanie IP, zachowując funkcjonalność klienta dhcp, jednocześnie nie informując o “ograniczeniu i braku łączności”, chciałbym, żeby to działało na xp/vista

dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam

PS IPAutoconfigurationEnabled o ile pamiętam już dodawałem, ale chyba nie przyniosło spodziewanego rezultatu, sprawdzę

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 9:32

IPAutoconfigurationEnabled wyłącza dhcp-client, chciałbym zachować tę funkcjonalność a wyłączyć dwie:

  • pokazywanie informacji “ograniczenie lub brak łączności”

  • losowanie IP (system poprostu nic nie ustawia - 0.0.0.0)