Brak lutowego biuletynu bezpieczeństwa

Witam.

Planuję w najbliższym czasie stawiać na nowo systemy operacyjne w dwóch kompach (Windows 7 oraz Windows 8.1), jednak ten artykuł sprawił, że zastanawiam się czy nie wstrzymać się do opublikowania marcowego biuletynu bezpieczeństwa.

A może ten problem jest spowodowany jakimiś innymi aktualizacjami, których teraz WU nie przepuści?

Mógłby mi ktoś na prosty rozum wytłumaczyć co mi grozi oprócz BSoD? Jak realny jest problem?

PS. Nowe aktualizacje mają być w drugi wtorek miesiąca, tj. dopiero 14 marca? W artykule jest wzmianka o 7 marca, a to przecież będzie pierwszy wtorek…

Nic Ci nie grozi, nie przejmuj się. Musiabyby zajść następujące okoliczności:

  1. Musiałbyś usostępniać zasoby przez sieć
  2. Ktoś musiałby chcieć Cię zaatakować. Jeśli komputery nie są widoczne spoza twojej sieci to szanse są nikłe
  3. Gdyby atak się udał to system się zawiesza wyświetlając BSOD. Nie ma zagroźenia włoamania czy też zdalnego wykonania kodu.

Microsoft oficjalnie nie powiedział czemu aktualizacji nie ma. Można tylko snuć domysły.

W sensie masz na myśli udostępnianie zasobów w sieci domowej? Bo to mam ustawione. Kiedy komputer może być widoczny dla innych?