Brak maksymalnej prędkości neta przez router

Witam. Mam Asusa K72JR i Router Belkin Adsl (neostrada). Nawet gdy mam maksymalny zasięg net nie osiąga prędkości maksymalnej przy ściąganiu pliku tylko pobiera z prędkością ok połowę maksymalnej. Czy router dzieli sygnał na dwa kompy czy co ? Czy idzie to jakoś zmienić ?

Mam jeszcze 2 pytania: można zrobić taki pasek start w win 7 żeby mój komputer, dokumenty i reszta były na pulpicie ? I czy można wybrać kolor tego paska bo mi się zmienia w zależności od tego jaką mam tapetę…

Komputer możesz wyciągnąć myszą na pulpit z panela,pozostałe podam Ci póżniej,jestem na Xp…

Jeżeli:

  • [*:22dszsxd]Prędkość u ciebie nigdy nie osiągnęła deklarowanej przez dostawcę szybkości łącza.

To sprawdź u jakiegoś innego dostawcy internetu jaką masz max. przepustowość łącza. Często się bowiem tak zdarza, że niektóre firmy po prostu oszukują klientów i ja jestem na to idealnym przykładem. Kupiłem sobie szybki internet z Netii 20Mb/s z telefonem, 2 tygodnie byłem bez neta, w końcu przysłali mi paczkę z routerem i co się okazało? Że oficjalnie mam 20 MB, lecz nieoficjalnie 2-4 MB, bo moje łącze przepuszcza tylko tyle i ani centa więcej.

Nie no jak nie miałem laptopa i routera to prędkość była dobra ( mam 6 mb i tyle było )