Brak małego ź na klawiaturze

Mamy problem… mamy wszystkie małe literki ć ł ó ą ę itd tylko nie mamy małego Ź, duże jak widać jest ale małego nie możemy napisać nijak w żadnym programie. Ustawiony mamy język programisty - polski. Układ klawiatury standardowy. Nie widzę też by był to jakiś skrót klawiszowy do aplikacji. W czym może leżeć problem?

Liczę na Waszą szybką pomoc :slight_smile:

U mnie prawy Alt+x = ź

wow ale błysk inteligencji :slight_smile: :stuck_out_tongue:

NIE DZIAŁA! właśnie w tym problem…

Problem może leżeć w przepalonej ścieżce na płytce od klawiatury

Wciśnij Lewy Ctrl+Shift jednocześnie i po problemie.

nie pomogło…

Jeszcze raz : Problem może leżeć w przepalonej ścieżce na płytce od klawiatury,jedynom opcja na sprawdzenie jest rozkręcenie klawiatury i przyjrzenie się plastikowej płytce a wygląda to m/w tak

110462146685812924.jpg&w=400&h=300&path=

Jakim sposobem płytka może być przepalona skoro litera x oraz duże Ź (Shift+Alt+X) normalnie działa?

Ale małe ź ,i duże Ź może lecieć na innej warstwie.To mi tylko przychodzi do głowy.

Klawiatura jest sprawna - na innym komputerze ź i Ź z zastosowaniem tej klawiatury działa bez zażutu.

No to trzeba było tak od razu.

Masz zainstalowany jakiś upiększacz systemu? Rozszerzenie exploratora?

Nie ma żadnych upiększaczy. System jest świeżo po instalacji…

Może masz dodany jakiś hotkey do czegokolwiek na kompie? Słynny problem jest z użytkownikami kart graficznych ATI, którzy nie mają “ł”, bo Alt + l = jakaś tam funkcja w sofcie dodanym do sterowników ATI. Być może u Ciebie jest coś podobnego.

nie mam ATI tylko nVidia

i nie jest to ustawione pod żaden skrót ani hotkey…

Podrzuć screena z Dodaj-usuń programy. Może wrzuci się coś nietypowego w oczy.

Masz AIMP lub MS Office?

system istnieje od wczoraj = tylko bazowe programy:

ms office, GG, skype, pdf

a co pisze w twojej stopce ? “Gigabyte Radeon HD 4870 1GB DDR5 (256bit)”

Udzielam pomocy i piszę w imieniu pewnej osoby. Operujemy na GF 7300 GS

Daj screen’a z procesów w managerze zadań.