Brak menu kontekstowe w menu. pojawiające dyski z boku

mam zainstalowany 7-zip na win 7, i nie ma w menu kontekstowym menu od 7-zip, mam włączone aby było. co mam zrobic?

jak zrobić takie coś?

image_id: 5441

załączam screen z visty

Sprawdź menu kontekstowe w programie CCleaner, można tam kontrolować co ma się wyświetlać z dodatkowych programów, jak tam nic nie zdziałasz, to odinstaluj 7-zip programem GeekUninstaller, następnie jakimś programem do czyszczenia rejestru wyczyść rejestr z ewentualnych resztek po 7-zip, wyszukujesz klucze, foldery itp, które są powiązane z programem 7-zip, rzecz jasna wcześniej robisz kopię bezpieczeństwa rejestru, czyli eksportujesz rejestr w bezpieczne miejsce (mam nadzieję, że wiesz jak to się robi), po tym możesz jeszcze w appdata poszukać resztek po 7-zip, jak to zrobisz to resetujesz kompa i instalujesz na nowo 7-zip, powinno pomóc, jeżeli nie pomoże to w tym momencie nie mam pomysłu, no możesz jeszcze poszukać gdzieś 7-zip zapisuje swoje ustawienia, albo możesz poszukać programu, który pozwala na konfigurację menu kontekstowego, aha… w CCleaner jeżeli chcesz sprawdzić i zmienić menu kontekstowe to wchodzić na Narzędzia—> Autostart i tutaj szukasz zakładki Context Menu i tutaj szukasz 7-zip, włączasz/wyłącz lub usuwasz wpis. Wybacz za tak długie zdanie, ale pisałem z głowy bez stopa, mam nadzieję, że pomogłem, daj znać jak poszło.

Generalnie jestem lekko zamulony, więc nie wiem czy ty się pytasz o to coś co jest na zdjęciu, czy to zwykły dowcip, ale zdaje się, że czegoś takiego na Win7, nie można zrobić, ja pamiętam jak miałem Vistę (tak, teraz mam Win7), to na Viście wystarczyło przeciągnąć folder na bok ekranu i się takie coś robiło, no ja przynajmniej tak miałem, ale to było lata temu jak takie coś miałem, mogę się mylić.

Prawdopodobnie masz 64-bitowy system Windows, a zainstalowałeś 32-bitową wersję programu. Odinstaluj ją i zainstaluj właściwą:

http://downloads.sourceforge.net/sevenzip/7z920-x64.msi

@Pablo_Wawa, to by było dziwne, ja mam 64-bit system a WinRAR mam 32-bit, w menu kontekstowym mam menu WinRAR, a nawet jak to prawda, to nie powinno tak być, programiści powinni o to zadbać, aby tak nie było.

Ja nie twierdzę, że każdy program tak ma, ja tylko zauważyłem na kilku komputerach z systemem 64-bitowym (Win 7 Pro), że był tam zainstalowany 7-Zip (wersja o ile się nie mylę 4.65) i brak było wpisu w menu kontekstowym. Po odinstalowaniu programu, pobraniu i zainstalowaniu wersji 64-bitwej (9.20) stosowny wpis w menu kontekstowym się pojawiał.

Być może programy nie mające wersji 64-bitowej na systemach 64-bitowych dodają stosowne wpisy poprawnie, inaczej jest jeśli są dwie wersje - 32 i 64 bitowe - wtedy należy instalować właściwą dla danego systemu.

pomogło zmiana na 64 bit